01.10.2018

Piłka nożna kobiet. Pierwszy remis suwalczanek

W stolicy zawodniczki RESO Akademii 2012 Suwałki rozegrały mecz 6. kolejki II ligi grupy mazowieckiej. Ich spotkanie z KU AZS Warszawa zakończył się remisem 2:2.

Już w pierwszych minutach meczu na prowadzenie wyszły suwalczanki. Prostopadłe podanie od Izabeli Łady w 4. minucie rywalizacji wykorzystała Aleksandra Bieryło. Zdecydowana przewaga Akademiczek na boisku sprawiała wiele problemów przeciwniczkom i już w 24 minucie podopieczne Grzegorza Twarowskiego cieszyły się z drugiego gola. Do bramki piłkę skierowała ponownie Aleksandra Bieryło.

Do przerwy wynik pozostał bez zmian. Niestety, zaraz po wznowieniu gry, bo już w 46. minucie spotkania piłkę z bramki musiała wyciągać Wiktoria Dziurdź. Ten chwilowy brak koncentracji spowodował zmniejszenie przewagi przyjezdnych, ale wydawało się że nic nie zagraża ich zwycięstwu. Jednak w 86. minucie, po rzucie rożnym, ponownie piłkę w siatce umieściły gospodynie, doprowadzając do remisu 2:2.

Historyczny podział punktów

Mecz z KU AZS Warszawą był pierwszym w historii RESO Akademii 2012 zakończony remisem. Zarówno w rozgrywkach trzecioligowych jak i drugoligowych suwalskie piłkarki albo wygrywały albo przegrywały spotkania.

RESO Akademia 2012 po 6 kolejkach plasuje się na 5. miejscu w tabeli z 10 punktami. Do czwartej lokaty, na której znajdują się LOCZKI Wyszków brakuje im trzech punktów. Suwalczanki wygrały trzy mecze (w tym dwa na wyjeździe), raz zremisowały (na wyjeździe) i dwa razy przegrały (raz u siebie i raz na wyjeździe).

KU AZS Warszawa – RESO Akademia 2012 Suwałki 2:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Aleksandra Bieryło 4, 0:2 A. Bieryło 24, 1:2 Anna Rogacka 46, 2:2 Joanna Trzcińska 86.

RESO Akademia 2012: Wiktoria Dziurdź – Natalia Ołów, Joanna Ciruk, Ewa Pacewicz, Anna Stankiewicz, Laura Frąckiewicz, Izabela Łada, Karolina Zabawska, Zuzanna Skrodzka (70, Julia Smyk) , Marta Wieczorczuk, Aleksandra Bieryło oraz Żaneta Staszyńska.

Trener: Grzegorz Twarowski