31.10.2018

Piłka nożna kobiet. Suwalczanki uległy Loczkom, w niedzielę podejmą Ząbkovię [zdjęcia]

RESO Akademia 2012 Suwałki na wyjeździe uległa 1:3 Loczkom Wyszków i jej bilans po 10 kolejkach II ligi grupy mazowieckiej to trzy zwycięstwa, jeden remis i pięć porażek.

Suwalczanki plasują się na 8. miejscu w tabeli, a do końca rundy jesiennej pozostały im jeszcze dwa mecze u siebie: w tę niedzielę, 4 listopada  o godz. 14 z Ząbkovią Ząbki, niepokonanym dotąd liderem  i zaległy z Włókniarzem Białystok (sobota, 10 listopada, godz. 11:00) .

Niedzielny mecz w Wyszkowie w pierwszych minutach toczył się pod dyktando Akademiczek. Suwalczanki wielokrotnie stawały przed szansą zdobycia bramki, jednak to gospodynie w 41 minucie wyszły na prowadzenie.

Zaraz po zmianie stron, bo już w 49 minucie bramkarka RESO Wiktoria Dziurdź ponownie musiała wyciągać piłkę z siatki..

Wynik 2:0 dla miejscowych utrzymywał się aż do 74 minuty, kiedy to Izabela Łada po asyście Aleksandry Bieryło zdobyła pierwszego i jak się potem okazało ostatniego gola dla suwalczanek. Mimo wielu prób podopiecznym Grzegorza Twarowskiego i Karola Piaścika nie udało się wyrównać. Natomiast Loczki powiększyły swoją przewagę, w 84 minucie zdobyły trzecią bramkę.

AB

Loczki Wyszków – RESO Akademia 2012 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Aleksandra Kozłowska 41, 2:0 Natalia Markowska 49, 2:1 Izabela Łada 74, 3:1 Aleksandra Kozłowska 84.

RESO Akademia 2012: Wiktoria Dziurdź – Natalia Ołów, Joanna Ciruk, Ewa Pacewicz, Anna Stankiewicz, Izabela Łada, Karolina Zabawska (58, Marta Wieczorczuk), Julia Smyk, Zuzanna Skrodzka, Aleksandra Radzewicz, Aleksandra Bieryło.

Trenerzy: Grzegorz Twarowski, Karol Piaścik

Pozostałe wyniki 10. kolejki:

27 października

Włókniarz Białystok – GOSiR Piaseczno 3:0 (wo) goście zrezygnowali z wyjazdu na mecz

GOSiR Piaseczno - Wilga Garwolin 15:00

Zaległy mecz RESO Akademia 2012  -  Włókniarz Białystok odbędzie się 10 listopada o godzinie 11:00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Suwałkach.