23.10.2018

Piłka nożna kobiet. Suwalskie piłkarki przegrały 1:6 z MOSiR-em Sieradz [zdjęcia]

Mecz II ligi RESO Akademia 2012 z MOSiR Sieradz rozpoczął się minutą ciszy, upamiętniającą śmierć trzech 20-letnich zawodniczek Loczków Wyszków, które zginęły tragicznie w wypadku samochodowym.

W spotkaniu rozegranym na bocznym boisku stadionu miejskiego na Zarzeczu padło sidem bramek i wszystkie zostały strzelone przez przyjezdne. Pierwszy gol ekipa z Sieradza zdobyła po podyktowanym przez sędziego w 13 minucie rzucie karnym. Jego autorką była Dagmara Suskiewicz. Chwilę później, dwukrotnie piłkę do bramki miejscowych skierowała Katarzyna Borowiec, wyprowadzając zespól na trzybramkowe prowadzenie.

Honoru suwalskiego zespołu postanowiła jeszcze bronić Magdalena Pacler, która w 44 minucie uderzeniem głową strzeliła samobója i dała odrobinę nadziei podopiecznym Grzegorza Twarowskiego i Karola Piaścika. Po samobójczej bramce, przeciwniczki jeszcze przed przerwą zdążyły się  zrehabilitować i po raz czwarty umieściły piłkę w siatce Wiktorii Dziurdź. Do przerwy 1:4.

Wraz z gwizdkiem do rozpoczęcia II połowy śmielej poczynały sobie   suwalczanki, które nie pozwalały gościom z Sieradza na oddanie skutecznego strzału. Udawało im się to do 63. minuty, kiedy to  hattricka ustrzeliła  Katarzyna Borowiec. To niestety, nie było wszystko, na co stać było przyjezdne. Ostatnie zdanie w tym meczu należało do Julii Kikowskiej, która ustalila wyniki na 6:1 dla MOSiR-u.

AB

RESO Akademia 2012 – MOSiR Sieradz 1:6 (1:4).

Bramki: 0:1 Dagmara Suskiewicz 13 (karny), 0:2 Katarzyna Borowiec 17, 0:3 Katarzyna Borowiec 24, 1:3 Magdalena Pacler 44 (samobójcza), 1:4 Kinga Kurek 45+1, 1:5 Katarzyna Borowiec 63, 1:6 Julia Kikowska 83.

Skład: Wiktoria Dziurdź- Ewa Pacewicz, Natalia Ołów, Joanna Ciruk- Laura Frąckiewicz (34. Marta Wieczorczuk), Zuzanna Skrodzka, Anna Stankiewicz, Karolina Zabawska (65. Julia Smyk), Izabela Łada (80. Klaudia Jadeszko), Aleksandra Radzewicz, Aleksandra Bieryło.

Trenerzy: Grzegorz Twarowski, Karol Piaścik.