13.11.2018

Piłka nożna kobiet. W derbach województwa suwalczanki uległy białostoczankom [zdjęcia]

W kończącym tegoroczne występy, zaległym meczu 7. kolejki RESO Akademia 2012 Suwałki przegrała 2:4 z Włókniarzem Białystok, beniaminkiem II ligi.

Mecz  dobrze rozpoczęły gospodynie, prowadzone przez Grzegorza Twarowskiego i Karola Piaścika. W 2 minucie spotkania, po asyście Zuzanny Skrodzkiej, piłkę do bramki przeciwniczek skierowała Aleksandra Bieryło. Jednak niespełna trzy minuty później z remisu cieszyły się przeciwniczki, po strzale Martyny Duchnowskiej.  Kilka minut później, po podyktowanym za faul Natalii Ołów dla Włókniarza rzucie karnym przyjezdne wyprowadziła  na prowadzenie Julia Lasota. Pod koniec pierwszej połowy, po strzale z dystansu Aleksandry Bieryło było 2:2.

Druga część spotkania ewidentnie nie wyszła suwalskim piłkarkom. A z dwóch kolejnych bramek mogły cieszyć się piłkarki z Włókniarza Białystok, wygrywając w Suwałkach 4:2 i dopisując sobie kolejne trzy punkty.

Na pocieszenie, dzięki dwóm golom Aleksandra Bieryło jest współliderką klasyfikacji najskuteczniejszych. Suwalska napastniczka prowadzi w niej  wraz z Katarzyną Borowiec (ULKS MOSiR Sieradz) – po 16 bramek.

W 11 kolejkach spotkań RESO Akademia 2012 zdobyła 13 punktów i plasuje się na 8. miejscu w tabeli.

RESO Akademia 2012 Suwałki – Włókniarz Białystok 2:4 (2:2)

Bramki: 1:0 - Aleksandra Bieryło, 1:1 - Martyna Duchnowska, 2:1 - Julka Lasota, 2:2 -  Aleksandra Bieryło, 2:3 - Monika Boguszewska, 2:4 -  Martyna Duchnowska.

RESO Akademia 2012: Wiktoria Dziurdź – Ewa Pacewicz, Natalia Ołów, Joanna Ciruk, Anna Stankiewicz, Zuzanna Skrodzka, Karolina Zabawska, Aleksandra Radzewicz, Julia Smyk (46, Marta Wieczorczuk), Izabela Łada, Aleksandra Bieryło oraz Żaneta Staszyńska.

Trenerzy: Karol Piaścik, Grzegorz Twarowski.