W sobotę poznamy medalistów rozgrywanych w Suwałkach Mistrzostw Polski w piłce nożnej Reprezentacji Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej rocznika 2003 - Finałowego Turnieju o Puchar im. O złoto walczyć będą ekipy Mazowieckiego i Zachodniopomorskiego ZPN, o brąz Dolnośląskiego i Śląskiego ZPN.
Na miejscach 5-6 sklasyfikowane są ekipy Pomorskiego i Małopolskiego ZPN, a 7-8 Podkarpackiego i Łódzkiego ZPN.
W klasyfikacji snajperów na czele Aleksander Buksa (Małopolski) – 4 gole, Olaf Korczakowski, Hubert Turski (Zachodniopomorski) – po 3 gole.
Po 2 gole ma na koncie 7. zawodników, a po 1 jeszcze 21.
W 6 meczach grupy A strzelono 24 gole, co daje średnią 4,0 na mecz, a w grupie B – 21, czyli 3,5 na mecz.
W dwóch meczach zakończonych remisami zwycięzców wyłoniono po seriach rzutów karnych.
Wyniki:
Grupa A
Mazowiecki ZPN – Podkarpacki ZPN 5:0
Gole: Szymon Włodarczyk 8′, Patryk Pierzak 14′, Radosław Cielemęcki 23′, 39′, Adrian Bielka 62,
Pomorski ZPN – Dolnośląski ZPN 1:2
Gole: Kacper Matusiak 65′ – Tomisław Żmuda 10′, Patryk Kusztal 17′
Dolnośląski ZPN – Podkarpacki ZPN 5:1
Gole: Hubert Czerwiński 16′, Hubert Konstanty 20′, 43′, Patryk Kusztal 38′, Michał Góral 57′ – Dominik Kulon 24′
Mazowiecki ZPN - Pomorski ZPN 1:0
Gol: Patryk Pierzak 7′
Pomorski ZPN – Podkarpacki ZPN 3:3 – karne Pomorski ZPN
Gole: Nikodem Bucior 33′, Kacper Kleisa 46′, Mateusz Trela 62′ – Dominik Kulon 5′, Łukasz Stec 25′, Kacper Kojder 57′
Dolnośląski ZPN – Mazowiecki ZPN 0:3
Gole: Ariel Mosór 14′, Hubert Czerniawski 25′, Filip Arak 55′
Tabela:
1. |
Mazowiecki ZPN |
3 |
9 |
9:0 |
2. |
Dolnośląski ZPN |
3 |
6 |
7:5 |
3. |
Pomorski ZPN |
3 |
1 |
4:6 |
4. |
Podkarpacki ZPN |
3 |
1 |
4:13 |
Snajperzy:
2 – Radosław Cielemęcki, Patryk Pierzak (Mazowiecki), Hubert Konstanty, Patryk Kusztal (Dolnośląski), Dominik Kulon (Podkarpacki)
1 – Filip Arak, Adrian Bielak, Hubert Czerniawski, Ariel Mosór, Szymon Włodarczyk (Mazowiecki), Nikodem Bucior, Kacper Kleisa, Kacper Matusiak , Mateusz Trela (Pomorski), Hubert Czerwiński, Michał Góral, Tomisław Żmuda (Dolnośląski), Kacper Kojder, Łukasz Stec (Podkarpacki)
Grupa B
Łódzki ZPN - Małopolski ZPN 0:3 (0:2)
gole: Aleksander Buksa 6′, 19′, 56′
Zachodniopomorski ZPN - Śląski ZPN 4:1
Gole: Bartosz Łuczak 7, Huber Turski 14′, 38′, Olaf Korczakowski 28′ – Jakub Kuczara 41′
Małopolski ZPN - Śląski ZPN 1:2
Gole: Daniel Hoyo-Kowalski 70′ – Bartosz Baranowicz 44′, Łukasz Gajda 59′,
Łódzki ZPN - Zachodniopomorski ZPN 1:1, karne 3:5
Gole: Marcel Żurek 26′ – Hubert Turski 51′
Zachodniopomorski ZPN - Małopolski ZPN 3:2
Gole: Olaf Korczakowski 32′, 67′, Kryspin Leśniak 65′ – Daniel Hoyo-Kowalski 54′, Aleksander Buksa 62′
Śląski ZPN - Łódzki ZPN 2:1
Gole: Miłosz Krupa 27′, Tomasz Wojtowicz 57′ – Marcel Żurek 47′
1. |
Zachodniopomorski ZPN |
3 |
7 |
8:4 |
2. |
Śląski ZPN |
3 |
6 |
5:6 |
3. |
Małopolski ZPN |
3 |
3 |
6:5 |
4. |
Łódzki ZPN |
3 |
1 |
2:6 |
Snajperzy:
4 – Aleksander Buksa (Małopolski),
3 – Olaf Korczakowski, Hubert Turski (Zachodniopomorski)
2 - Daniel Hoyo-Kowalski (Małopolski), Marcel Żurek (Łódzki)
1 - Bartosz Łuczak, Kryspin Leśniak (Zachodniopomorski), Bartosz Baranowicz, Łukasz Gajda, Jakub Kuczara, Miłosz Krupa, Tomasz Wojtowicz (Śląski),
30.06.2017 (piątek) - przerwa w turnieju
01.07.2017 (sobota)
9:00 - 10:30 mecz o 3 miejsce Dolnośląski ZPN - Śląski ZPN (płyta główna)
10:30 - 12:00 mecz o 1 miejsce Mazowiecki ZPN - Zachodniopomorski ZPN (płyta główna)
12:15 - 12:45 zakończenie turnieju, wręczenie nagród
Fot. Wojciech Drażba