Rewelacyjny występ odnotowali suwalscy pływacy w VI Międzynarodowych Mistrzostwach Michałowa. Zdobyli łącznie 66 medali: 19 złotych, 26 srebrnych i 21 brązowych, wywalczyli 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Suwalczanie rywalizowali w MichaÅ‚owie z ponad 300 zawodnikami z 14 klubów z Polski i BiaÅ‚orusi. SpoÅ›ród licznej konkurencji pokazali siÄ™ z jak najlepszej strony.
W klasyfikacji ogólnej punktacji FINA (po 3 startach) Julia Domoradzka, Dominika Wiktoria Burdyn i Filip KosiÅ„ski zajÄ™li 1 miejsce, Marcin Szmajda zajÄ…Å‚ 2 miejsce oraz Patryk Truchan i Martyna WÄ™grzynowicz zajÄ™li 3 miejsce.
Indywidualnie medale zdobywali:
- ZÅ‚oto: Julia Domoradzka (2007 i mÅ‚odsi) – 100 m stylem zmiennym
Joanna Bobrowska (2006) – 50 m i 100 m stylem motylkowym
Martyna WÄ™grzynowicz (2006) – 50 m stylem dowolnym
Zuzanna Å»uk (2006) – 100 m stylem grzbietowym
Dominika Burdyn (2005) – 50 m i 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym
Mateusz Pietkiewicz (2005) – 50 m stylem grzbietowym
Marcin Szmajda (2005) – 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem dowolnym
Patryk Truchan (2005) – 100 m stylem zmiennym
Julia Gwaj (2003-2004) – 100 m stylem grzbietowym
Filip KosiÅ„ski (2003-2004) – 100 m stylem zmiennym, 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem motylkowym
Maciej Tumialis (2003-2004) – 100 m stylem grzbietowym
Natalia Woronko (2003-2004) – 50 m stylem grzbietowym
Kacper Borowski (2002 i starsi) – 100 m stylem klasycznym
- Srebro: Julia Domoradzka (2007 i mÅ‚odsi) – 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem dowolnym
Joanna Bobrowska (2006) – 100 m stylem zmiennym
Aleksandra Chmielewska (2006) – 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym
Nikodem Szmajda (2006) – 100 m stylem grzbietowym
MichaÅ‚ ZieliÅ„ski (2006) – 50 m i 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym
Gabriela Biszewska (2005) – 100 m stylem grzbietowym
Hubert Miller (2005) – 50 m stylem grzbietowym
Amelia Krok (2005) – 100 m stylem klasycznym
Jakub Ruszewski (2005) – 100 m stylem klasycznym
Marcin Szmajda (2005) – 50 m stylem dowolnym
Mateusz Pietkiewicz (2005) – 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym
Jakub Wojczulis (2005) – 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym
Adrian Jodzio (2003-2004) – 100 m stylem grzbietowym
PaweÅ‚ Milewski (2003-2004) – 100 m stylem klasycznym
Anna Ostrowska (2003-2004) – 50 m i 100 m stylem motylkowym
Maciej Tumialis (2003-2004) – 100 m stylem dowolnym
Sztafeta 4x50 m stylem zmiennym (mężczyźni) w składzie: Maciej Tumialis, Paweł
Milewski, MichaÅ‚ Wróblewski i Adrian Jodzio
Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym (kobiety) w składzie: Julia Gwaj, Natalia Woronko, Natalia Żyła i Anna Ostrowska
Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym (mężczyźni) w składzie: Maciej Tumialis, Paweł
Milewski, MichaÅ‚ Wróblewski i Adrian Jodzio
- BrÄ…z: Mateusz Kusek (2007 i mÅ‚odsi) – 50 m stylem dowolnym
Wiktoria Palanis (2006) – 100 m stylem motylkowym
Martyna WÄ™grzynowicz (2006) – 100 m stylem zmiennym
Zuzanna Å»uk (2006) – 50 m stylem grzbietowym
Iwa Anuszkiewicz (2005) - 100 m stylem grzbietowym
Gabriela Biszewska (2005) – 100 m stylem dowolnym
Aleksandra Kozakiewicz (2005) – 100 m stylem zmiennym i 100 m stylem motylkowym
Jakub Ruszewski (2005) – 50 m stylem klasycznym
Patryk Truchan (2005) – 100 m stylem dowolnym
Jakub Wojczulis (2005) – 50 m stylem dowolnym
Julia Gwaj (2003-2004) – 100 m stylem motylkowym
Adrian Jodzio (2003-2004) – 50 m stylem grzbietowym
PaweÅ‚ Milewski (2003-2004) – 100 m stylem motylkowym
Zuzanna Sztukowska (2003-2004) – 100 m stylem klasycznym
MichaÅ‚ Wróblewski (2003-2004) – 100 m stylem dowolnym
Natalia Woronko (2003-2004) – 100 m stylem grzbietowym
Natalia Å»yÅ‚a (2003-2004) – 100 m stylem zmiennym
Marcin Makar (2002 i starsi) – 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem motylkowym
Sztafeta 4x50 m stylem zmiennym (kobiety) w składzie: Julia Gwaj, Natalia Woronko, Zuzanna Sztukowska i Anna Ostrowska