26.11.2019

Pływanie. Filip Kosiński z kolejnym rekordem Polski 15-latków, w ten weekend mistrzostwa w Aquaparku

Filip Kosiński z MUKS Olimpijczyk Suwałki znowu błysnął formą i to w ostatnich już przed Zimowymi Mistrzostwami Polski zawodach cyklu Grand Prix Polski, przeprowadzonych w poznańskich Termach Maltańskich.

Podopieczny trenera Edwarda Deca w konkurencji 100m stylem grzbietowym uplasował się na 4. miejscu w kategorii open. W wyścigu na  200 m grzbietowym wywalczył 5. Lokatę, przy okazji poprawiając własny rekord Polski 15-latków do poziomu 1:56,99,  a na 50m grzbietowym zajął 8.

We wszystkich konkurencjach stylem grzbietowym Filip jest obecnie najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej w Polsce.

W Poznaniu Filip Kosiński pływał  także stylem dowolnym, zajmując wśród 15-latków 1. miejsce na 50 m i 3. na dystansie 400m. (kat. 15 lat)

Był to trzeci i ostatni jesienny mityng  Arena Grand Prix Polski, w którym zawodnik suwalskiego klubu wygrał klasyfikację generalną 15-latków.

W Poznaniu startowała także Julia Gwaj, kolejna 15-letnia podopieczna Edwarda Deca. W swojej kategorii wiekowej w wyścigu na 100 m klasycznym zajęła bardzo dobre 2.  miejsce i trzykrotnie była 5. w konkurencjach 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem motylkowym oraz 200 m stylem zmiennym.

Jeszcze przed przed grudniowymi Mistrzostwami Polski, w ten piątek i sobotę, 29 i 30 listopada wszystkich zawodników MUKS Olimpijczyk będzie można zobaczyć w suwalskim Aquaparku na mistrzostwach województwa o Puchar Prezydenta Suwałk.

Dla najmłodszych zawodników będą to ostatnie tegoroczne zawody przed suwalską publicznością. Czternastolatków i starszych czekają jeszcze zmagania z najlepszymi w kraju.