06.07.2019

Pływanie. Po złocie dwa srebrne medale MP Filipa Kosińskiego

Filip Kosiński, zawodnik MUKS Olimpijczyk Suwałki, podopieczny Edwarda Deca na pływalni w Oświęcimiu wywalczył w sobotę dwa srebrne medale i tytuły wicemistrza Polski juniorów 15-letnich. Przypomnijmy, że w piątek Filip został mistrzem Polski na 200 m stylem grzbietowym.

- Tym razem sÄ… dwa medale srebrne, ale wywalczone w zaciÄ™tej walce  - o starcie Filipa mówi jego trener Edward Dec. – WiÄ™ksze szanse na zÅ‚oto dawano Filipowi w wyÅ›cigu na 50 metrów stylem  grzbietowym, bo to jego styl. Niestety, Filip spóźniÅ‚ start i na tak krótkim dystansie nie byÅ‚ w stanie dogonić rywala. PrzegraÅ‚ zÅ‚oto o 11 setnych sekundy. Drugie srebro wywalczyÅ‚ na 200 metrów stylem zmiennym. Czas Filipa 2:11:00 to jego rekord życiowy. ZwyciÄ™zca, Maciej Konarski z Warszawy wynikiem 2:07.19 ustanowiÅ‚ nowy rekord Polski w tej kategorii wiekowej.

Warto pamiÄ™tać, że Filip jest po zgrupowaniu kadry narodowej, na którym przygotowywaÅ‚ siÄ™ do Europejskich Igrzysk MÅ‚odzieży w Baku (20-28.07. – dop. wÅ‚.), które sÄ… nieoficjalnymi mistrzostwami Europy. W niedzielÄ™ czeka Filipa jeszcze jedne start, a bÄ™dzie to wyÅ›cig na 100 metrów grzbietem, w którym jest faworytem.

Dodajmy, że w OÅ›wiÄ™cimiu startuje także Julia Gwaj, która w sobotÄ™ w finaÅ‚ach B na 200 m stylem zmiennym zajęła miejsce 5, co daÅ‚o jej 13 lokatÄ™ w klasyfikacji koÅ„cowej mistrzostw na tym dystansie, na 400 metrów zmiennym byÅ‚a 4/12 w koÅ„cowej klasyfikacji i uzyskaÅ‚a 19 czas na 50 m stylem klasycznym.

W Olsztynie rywalizujÄ… pÅ‚ywacy 14-letni, a z suwalczan najlepiej spisuje siÄ™ Dominika Burdyn, która byÅ‚a 5 na 50 i 6 na 100 m motylkiem, 10 na 400 i 21 na 200 m stylem zmiennym.