22.08.2023

Podlaski Puchar Polski. Polonia Raczki i Verta Suwałki w ślad Białych Niedźwiedzi, będą derby Suwałk

W minioną środę awans do I rundy podlaskiego Pucharu wywalczyły Białe Niedźwiedzie Suwałki, które wygrały z Warmia II Grajewo 6:3, a w weekend swoich rywali wyeliminowały Polonia Raczki i Verta Suwałki.

Polonia Raczki na wyjeździe pokonała po dogrywce Grab Janówka 3:2. Dwie bramki zdobył Michał Naruszewicz, a jedną Sebastian Jankowski.

Takim samym wynikiem Verta Suwałki (na zdjęciu) po niezwykle emocjonującym meczu wygrała z rezerwami Orła Kolno. Pierwszą bramkę już w 2 minucie lewą nogą po uderzeniu z dystansu zdobył Michał Galiński. Na 2:0 w 25 minucie podwyższył Piotr Chomicz. Już dwie minuty później Verta strzeliła sobie samobójczego gola, a w 87 minucie Orzeł II wyrównał. W doliczonym czasie zwycięstwo 3:2 strzałem z rzutu karnego zapewnił suwalskiej drużynie Artur Sawicki

W I rundzie Polonia Raczki ma wolny los, a w II zmierzy się ze zwycięzcą derbowego spotkania Verta Suwałki – Białe Niedźwiedzie Suwałki.

• MLKS WISSA II Szczuczyn – JASION Jasionówka 0:1
  • ZNICZ Radziłów – UKS JASTRZĄB Knyszyn 1:12
  • BIAŁE NIEDŹWIEDZIE Suwałki – KS WARMIA II Grajewo 6:3
  • KS VERTA Suwałki – KKS ORZEŁ II Kolno 3:2
  • UKS GRAB Janówka – KS POLONIA Raczki 2:3
  • 4TECHNOLOGY Białystok – KS PASJA Kleosin 4:5
  • MKS SUPRAŚLANKA Supraśl – LZS KORONA Dobrzyniewo Duże 0:3
  • RAJKOM/LAMBADA Choroszcz – KS WŁÓKNIARZ Białystok 5:1