21.05.2022

Polonia Raczki - Kora Korycin 4:4. Hit kolejki był istnym horrorem [zdjęcia]

W niezwykle wyrównanym i pełnym napięcia do ostatniej minuty meczu 18. kolejki KEEZA A Klasy liderująca Polonia Raczki zremisowała z wiceliderem, Korą Korycin 4:4.

Po meczu na szczycie, drużyna Mariusza Zalewskiego zachowała dwupunktową przewagę nad Korą, a naprawdę niewiele brakowało, by powiekszyła ją do pięciu oczek.

Pierwsza poÅ‚owa meczu należaÅ‚a do Polonii. Gospodarze schodzili na przerwÄ™ prowadzÄ…c 2:0 po golach Sebastiana Jankowskiego i Damiana Ostaszewskiego. Niestety, w drugiej poÅ‚owie goÅ›cie atakowali o wiele bardziej zaciekle i podkrÄ™cili tempo. Po 70 minutach gry Polonia przegrywaÅ‚a już 2:3. Gospodarze nie poddali siÄ™, wyrównali, a w koÅ„cówce wyszli na prowadzenie 4:3 po trafieniach MichaÅ‚a Gieniula. Gdy kibice już zaczynali Å›wiÄ™tować zwyciÄ™stwo, w doliczonym czasie gry padÅ‚a jeszcze jedna bramka dla goÅ›ci. Ostatecznie mecz zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ remisem 4:4 i podziaÅ‚em punktów.

Warto wspomnieć, że mecz rozgrywany był w niezwykle trudnych warunkach, w deszczu i przy porywistym wietrze.

- Wiatr byÅ‚ niestety gÅ‚ównym aktorem tego spotkania. W pierwszej poÅ‚owie sprzyjaÅ‚ nam, w drugiej części rywalom. Wynik odzwierciedla przebieg spotkania, mecz byÅ‚ wyrównany – komentuje trener Polonii Raczki Mariusz Zalewski.

W niedzielÄ™ zmierzÄ… siÄ™ Biebrza GoniÄ…dz z Jasionem Jasionów, trzeciÄ… z czwartÄ… drużynÄ… w tabeli, które tracÄ… do lidera z Raczek 8 punktów.

NastÄ™pny mecz Polonia zagra na wyjeździe -  w niedzielÄ™ (29.05) o 16:00 z WarmiÄ… II Grajewo.

Polonia Raczki - Kora Korycin 4:4 (2:0)

Polonia: MichaÅ‚ MichaÅ‚owski - Mateusz Burzycki, Marcin ÅšwieżyÅ„ski, Daniel Jankowski, Filip SzyÅ‚ak, MichaÅ‚ Naruszewicz, Jan Naruszewicz, Marek Stankiewicz, Sebastian Jankowski, MichaÅ‚ Gieniul, Damian Ostaszewski.