11.10.2023

Pomorzanka Sejny przegrała zaległy mecz w Mielniku, a w sobotę, podobnie jak Sparta, zagra u siebie

W minioną niedzielę drużyna z Sejn poniosła klęskę z LZS w Krynkach 2:8, a dzisiaj, także na wyjeździe nie sprostała niżej plasującemu się w tabeli MKS-owi Mielnik, któremu uległa 1:4.

W Pomorzance panuje plaga kontuzji, byÅ‚y obawy, czy zespóÅ‚ pojedzie w Å›rodÄ™ na drugi koniec, by rozegrać zalegÅ‚e spotkanie 3. kolejki. Mecz doszedÅ‚ do skutku i potoczyÅ‚ siÄ™ po myÅ›li gospodarzy z Mielnika.

MKS objął prowadzenie w 1 minucie po strzale Daniela Krasuckiego, a podwyższył już w 7 minucie po trafieniu Grzegorza Kożuchowskiego.

Po niemal godzinie gry Pomorzanka zdobyÅ‚a kontaktowego gola, ale w 78 minucie Daniel Krasucki z rzutu karnego podwyższyÅ‚ na 3:1. W samej koÅ„cówce ten sam zawodnik skompletowaÅ‚ hat-tricka i ustaliÅ‚ wynik na 4:1.

Po tej drugiej z rzÄ™du porażce, Pomorzanka z dorobkiem 12 punktów po 11 meczach pozostaje na 9. miejscu w tabeli. W najbliższa sobotÄ™, 14 października o godz. 15:00 już u siebie podejmie plasujÄ…cy siÄ™ tuż przed nia PromieÅ„ BraÅ„sk.

Tego samego dnia o tej samej porze, także na wÅ‚asnym boisku, siódma w tabeli Sparta Augustów zmierzy siÄ™ z zajmujÄ…cÄ… 12. miejsce PuszczÄ… Hajnówka.

W A klasie natomiast, również w sobotÄ™ o godz. 15:00, Verta SuwaÅ‚ki ugoÅ›ci rezerwy OrÅ‚a Kolno.

W niedzielę w samo południe dojdzie do meczu na szczycie naszej grupy A klasy. Lider, Warmia II Grajewo podejmie zajmującą drugie miejsce i tracącą do niej tylko 2 punkty Polonię Raczki.

Ostatni w tabeli Grab Janówka w niedzielÄ™ o 15:00 zagra z JastrzÄ™biem w Knyszynie.