03.01.2022

Rewanże w PlusLidze rozpoczęły się od sensacji w stolicy. Ślepsk Malow szykuje się na czwartek

Trzeciego stycznia ruszyła runda rewanżowa PlusLigi siatkarzy. Na początek trzeci w tabeli Projekt Warszawa przegrał 2:3 z trzecimi od końca Czarnymi Radom.

Po pierwszej, niezwykle zaciętej, rozstrzygniętym na przewagi odsłonie, drugiego seta drużyna Andrei Anastasiego wygrała 25:19 i wydawało się, że z siatkarzy z Radomia uszło powietrze. Nic podobnego, w trzeciej partii to oni zdeklasowali przeciwników, a potem odwrócili losy spotkania. Potwierdzili słuszność porzekadła, że „kto nie wygrywa w trzech setach, ten przegrywa w pięciu”.

Po sensacyjnym zwycięstwie, Cerrad Enea Czarni Radom, którzy plasowali się w tabeli tuż nad Ślepskiem Malowem Suwałki, przesunęli się na 9. miejsce.

W drugim poniedziałkowym spotkaniu nie było niespodzianki. Mistrz Polski, Jastrzębski Węgiel bez problemów pokonał zajmującego 8. lokatę beniaminka z Lublina, dla którego była to już trzecia przegrana z rzędu.

We wtorkowych meczach faworytami są niepokonana ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Skra Bełchatów. W środę ciekawie dla układu dolnej części tabeli zapowiada się starcie Trefla Gdańsk z GKS-em Katowice.

Czternastą kolejkę zamknie czwartkowe spotkanie Ślepska Malowu z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. W Święto Trzech Króli na parkiecie Suwałki Areny królować mają gospodarze, bo tylko wygrana przedłuży ich marzenia o czołowej ósemce.