15.12.2014

Rok 2014 rokiem sukcesów suwalskich karateków [zdjęcia]

Ostatnią w roku 2014 imprezą krajową, w której stratowali suwalscy karatecy, był rozegrany 13.12. w Białej Podlaskiej Puchar Polski Karate Kyokushin Seniorów Juniorów i Młodzików. Na starcie stanęła rekordowa liczba 380 zawodników reprezentujących 87 klubów z całej Polski, w tym 8 z trzech seniorów, czworo juniorów i jeden młodzik z SKKK.

Po raz pierwszy znakomicie wypadli suwalscy seniorzy.
W kategorii do 65 kg Mateusz Muczyński pokonał wszystkich przeciwników i zajął I miejsce.
Wojciech  Żytkiewicz powtórzył wyczyn kolegi wygrywając rywalizację w kategorii do 70 kg. Srebro w kat  do 75 kg wywalczył Sebastian Biłbak, debiutujący w turnieju Pucharu Polski.

Suwalscy juniorzy wywalczyli aż 5 medali. Damian Biłbak wygrał rywalizację w kumite w kategorii do 60 kg i zajął drugie miejsce w kata juniorów.
Marlena Drażba i Michał Karpowicz zajęli I miejsce w walkach reżyserowanych. Indywidualnie oboej wywalczyli brązowe medale w kumite: Marlena do 55 kg juniorek, a Michał do 65 kg juniorów.

Podsumowanie startów w 2014 roku:

W 2014 roku suwalscy  zawodnicy wystartowali w 13 turniejach, począwszy od Mistrzostw Województwa, poprzez Turnieje Kwalifikacyjne, Mistrzostwa Polski, aż do Mistrzostw Europy włącznie. Zaliczyli  183 starty, zdobywając 108 medali. Najcenniejsze to te z Mistrzostw Polski  i  Mistrzostw Europy.
Mistrzostwa Europy Juniorów:
Michał Karpowicz - brązowy medal w konkurencji kata.
Mistrzostwa Europy Kadetów
Damian Biłbak - złoty medal w kumite do 50 kg
Daniel Biłbak -  srebrny medal w kumite do 55 kg
Mistrzostwa Europy Młodzieżowców
Mateusz Krejpcio - srebrny medal w kumite do 75 kg.
Na Mistrzostwach Polski suwalczanie zdobyli  15 medali:
Mistrzostwa  Polski Seniorów - 2 medale brązowe,
Mistrzostwa Polski Młodzieżowców – jeden  medal złoty, jeden srebrny i dwa brązowe. Akademickie Mistrzostwa Polski -  jeden medal złoty.
Mistrzostwa Polski Juniorów - trzy złote, dwa srebrne i  trzy brązowe.

Drużynowo najlepsze wyniki w tym roku to Mistrzostwo  Polski Juniorów i wicemistrzostwo Polski Młodzieżowców Polskiego Związku  Karate.