03.09.2023

Rozbiegane Suwałki. Wygrali ełczanin i białostoczanka, mistrzowie Suwałk, Kajakowa Rospuda i Wydminy

Ponad 300 zawodników stanęło na starcie dziecięco-młodzieżowych Biegów Pełnych Energii oraz biegu głównego na 5 km ramach imprezy Rozbiegane Suwałki, zorganizowanej przez Miasto Suwałki, OSiR w Suwałkach i Stowarzyszenie Sportowe Miasto.

W zależności od wieku, młodsi miłośnicy najprostszej z form aktywnego spędzania czasu ścigali się na 200, 650 i 1300 m.

Do biegu głównego przystąpiło 187 zawodników z Polski i Litwy. Zdecydowanie wygrał 41-letni Marcin Gietek z Ełku – 00:15:48, który o ponad 20 sekund wyprzedził prawie dwukrotnie młodszych Litwina Diraitisa Linasa – 00:16:10 i reprezentującego LUKS Hańczę Suwałki Jakuba Pigiela z Gołdapi – 00:16:28.

Na 6. pozycji uplasował się najszybszy z suwalczan Jakub Dziemian – 00:17:33, ósmy był Sasha Brodowski – 00:17:52, 11. miejsce zajął Łukasz Drażba, 12. Tadeusz Walendykiewicz – obaj 00:18:04, a 13. Karol Łachacz – 00:18:11.

Czternasta w klasyfikacji generalnej i 1. wśród kobiet była Małgorzata Karpiuk – 00:18:11, 16.miejsce zajęła Paulina Mikiewicz - Łapińska (obie Białystok) – 00:18:24, a 18. Beata Osior z Wydmin – 00:18:33.

Mistrzynią Suwałk została 34. w generalnej klasyfikacji Emilia Kibitlewska – 00:20:32. Na 51. pozycji metę minęła druga z suwalczanek, Sylwia Sznurkowska – 00:21:45, a na 52. Barbara Bożeń – 00:21:59.

Klasyfikację na najliczniejszą drużynę wygrała Kajakowa Rospuda Drażba. Reprezentowało ją 30 biegaczy, spośród których 10, na czele z trzecim w mistrzostwach Suwałk Łukaszem Drażbą, stawało na podium.

Najszybszym zespołem okazał się Maraton Wydminy.

Komplet rezultatów znajdą Państwo na: datasport wyniki