Siatkarze KS Necko Augustów odnieśli 17. zwycięstwo w rozgrywkach 2. Ligi. We własnej hali augustowianie pokonali ProNutiva SKK Belsk Duży 3:0, w setach do 12, 25 i 22.
Tytuł MVP, przyznawany dla najlepszego siatkarza spotkania, zdobył Kacper Taudul, przyjmujący augustowskiego zespołu, były zawodnik SUKSS Suwałki. Z grona wychowanków SUKSS w Necku wystepuja jeszcze Jakub Krupiński i Eryk Murawko, a spośród byłych graczy Ślepska Suwałki - Łukasz Rudzewicz, Mariusz Szlejter i Piotr Łukasik.
- Chcieliśmy wejść w ten mecz spokojnie, poszanować piłkę i rozkręcać się z każdą akcją. Tak się stało. W drugim secie nasi rywale z Belska Dużego postawili jednak bardzo twarde warunki, którym musieliśmy sprostać. Cieszy reakcja zespołu w trzeciej partii, w której odzyskaliśmy spokój i mogliśmy przypieczętować kolejne zwycięstwo przed własną publicznością - mówi Dmitry Skoryy, trener KS Necko Augustów, były szkoleniowiec i przyjmujący Ślepska.
W tabeli 2. Ligi (Grupa 2) bez zmian. Po 20. kolejkach - z bilansem 17 zwycięstw i 3 porażki - augustowianie prowadzą w tabeli z dorobkiem 51 punktów i wyprzedzają o 3 punkty UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, a nad trzecim KS Camperem Wyszków mają już 7 punktów przewagi. Za niespełna tydzień, bo 22 marca, KS Necko Augustów zagra na wyjeździe z KS Metro Family Warszawa. Początek meczu o godzinie 17:00 w warszawskiej hali "Hawajska".
Mecz w Warszawie będzie przedostatnim, a kolejny – 29 marca w Augustowie z Camperem Wyszków ostatnim w fazie zasadniczej. Potem mecze play-off w grupie i turnieje o awans do PLS 1. Ligi.
Źródło i fot. Necko Augustów