11.07.2024

Siatkówka plażowa. Dwie sejneńskie drużyny awansowały do Finału Mistrzostw Polski Juniorek [zdjęcia]

W Toruniu i Wielkiej Nieszawce odbył się Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej.To była czwarta z pięciu imprez młodzieżowych rangi ogólnopolskiej, której organizatorem było Stowarzyszenie Olender Beach Volley Club w tym sezonie.

W  półfinale wystąpiły 32 zespoły. Do Finału Mistrzostw Polski awansowało 8 zespołów. Wśród nich znalazły się dwa z SAS Sejny, trenowane przez Jacka Zajkowskiego i Wiolettę Rapczyńską.

Zuzanna Rapczyńska i  i Julia Czuryło zajęły 2. miejsce, a Anna Niechciałkowska  i Emilia Pietruszkiewicz – 8.

Decydujący mecz Ani  i Emilki o wejście do Finału Mistrzostw Polski przyniósł  wiele, wiele emocji. Przy stanie 1:1 w setach , w trzecim secie (gra toczy  się do 15) Ania i Emila przegrywały 12:14. Dziewczyny zagrały jednak fenomenalnie, zdobyły 4 kolejne punkty i wygrały 16:14.

- To historyczny wynik sejneńskiego klubu i całego województwa podlaskiego. Dwa sejneńskie zespoły są w 16 najlepszych zespołów w Polsce! Skala sukcesu jest ogromna bo w składach drużyn rywali są reprezentantki Polski, zawodniczki I i II ligi siatkówki halowej, studentki uczelni amerykańskich trenujących siatkówkę - cieszą się szkoleniowcy SAS Sejny.

Źródła i foto: SAS Sejny; Oleander Beach