26.06.2023

Siatkówka plażowa. Juniorki SAS Sejny i juniorzy SUKSS Suwałki w Finałach Mistrzostw Polski [foto]

W Poznaniu rozegrane zostały Półfinały Mistrzostw Polki Juniorek i Juniorów w Siatkówce Plażowej.

W rywalizacji dziewcząt uczestniczyły 32 zespoły z całej Polski i rewelacyjny występ zaliczyły 3 duety SAS Sejny, trenowane przez Jacka Zajkowskiego i Wiolettę Rapczyńską.

Zuzanna RapczyÅ„ska i Joanna Bartosiewicz zajęły 2. miejsce i awansowaÅ‚y do FinaÅ‚u Mistrzostw Polski, który odbÄ™dzie siÄ™ w Wielkiej Nieszawce k. Torunia.

Dziewczyny sÄ… o dwa lata mÅ‚odsze i ich wystÄ™p w finale jest ogromnym sukcesem. W finaÅ‚owej 16 znalazÅ‚ siÄ™ jeszcze jeden zespóÅ‚ w ich wieku.

Pozostałe sejneńskie zespoły w składzie: Anna Niechciałkowska i Klaudia Połuboczek oraz Emilia Pietruszkiewicz i Anna Sitek zajęły miejsca 9-16.

ZuzannÄ™ RapczyÅ„skÄ…, JoannÄ™ Bartoszewicz, KlaudiÄ™ PoÅ‚uboczek i AnnÄ™ NiechciaÅ‚owskÄ… w poÅ‚owie lipca czeka PóÅ‚finaÅ‚ Mistrzostw Polski kadetek w Warszawie. Liczymy na bardzo dobre wieÅ›ci i awans do FinaÅ‚u Mistrzostw Polski.

W turnieju juniorów w Poznaniu startowaÅ‚y dwa zespoÅ‚y SUKSS SuwaÅ‚ki: Kacper Gibas i Piotr Przeborowski oraz Kacper Zackiewicz i Eryk Murawko.

Kacper Gibas i Piotr Przeborowski wywalczyli awans do FinaÅ‚u Mistrzostw Polski, który odbÄ™dzie siÄ™ w Lublinie.