15.06.2014

Siatkówka plażowa. Pod dyktando SUKSS [zdjęcia]

Pod dyktando młodych siatkarzy SUKSS Suwałki toczyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w siatkówce plażowej młodzików. Z czterech miejsc premiowanych awansem do Półfinałów Mistrzostw Polski, suwalczanie zajęli trzy, a z trzech medali zdobyli dwa. Mistrzami województwa zostali Jakub Krupiński i Andrzej Nowiczenko, a brązowe medale odebrali Karol Duda i Jakub Makarewicz.

Srebro i tytuł wicemistrzów województwa wywalczyli Krzysztof Białojan/Daniel Baranowski z MUKS "Piętnastka" Białystok. A do półfinału MP awansowała trzecia suwalska para Rafał Konopko/Jakub Mazur.

W fatalnych warunkach atmosferycznych (zimno, deszcz i wiatr), ale na bardzo dobrze przygotowanych  boiskach przy SP 10, rywalizowało 12 zespołów z SUKSS Suwałki (5), (MUKS "Piętnastka" Białystok, MUKS Gim-Net Mońki i  UKS Olimpijczyk Białowieża.

Dodajmy, że w kategorii młodzików startować mogli zawodnicy urodzeni w roku 1999 i młodsi, czyli uczniowie klas II i I gimnazjów. Z suwalczan w klasie II uczy się tylko Jakub Krupiński. Pozostali to uczniowie klas I , Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Gimnazjum nr 7 w Suwałkach

Półfinał Mistrzostw Polski, w którym wystąpią cztery pary z województwa podlaskiego rozegrany zostanie w dniach 27-29.06.2014 w Starych Jabłonkach (warmińsko-mazurskie).