08.12.2021

SKB Suwałki. Jan Szeszko i Aleksandra Wilczewska wygrali Warszawski Festiwal Badmintona

Jan Szeszko i Aleksandra Wilczewska z SKB Suwałki triumfowali w grze mieszanej do lat 15 w Otwartym Warszawskim Festiwalu Badmintona.

Podopieczni Jerzego Dołhana w finale pokonali Kamila Markusa i Aleksandrę Kurkiewicz (UKS Korona Pabianice/AZSAGH Kraków) 21:13, 15:21, 21:16.

Jan Szeszko probował zdobyć medal także w grze podwójnej chłopców, wspólnie z Michałem Węsłowiczem (ABRM Warszawa), ale w spotkaniu o podium 19:21, 23:21, 17:21 z Kamilem Markusem i Igorem Skolimowskim (UKS Korona Pabianice/UKS Bursztyn Gdańsk).
Dwa srebrne medale dla SKB wywalczyła w kategorii do lat 19 Uliana Wolska. W finale singla przegrała, ale po bardzo zaciętej, emocjonującej, trzysetowej grze z Joana Podedworny (Unia Bieruń) 23:21, 20:22, 15:21.
Drugi srebrny medal Uliana zdobyła w grze podwójnej, w której wspólnie z Julią Pławecką (UKS Unia Bieruń), także w trzech setach,  przegrały rozstrzygający bój z Julią Piwowar i Julią Stankiewicz (BKB Set Mazańcowice/UKS Hubal Białystok) 21:9, 16:21, 17:21.

W ćwierćfinale gry pojedynczej mężczyzn do lat 19 zameldował się Jan Filipowicz, który przegrał mecz o wejście do strefy medalowej z rozstawionym z nr. 1 Maksymilianem Danielakiem  (KKS Ruch Piotrków Trybunalski).
Źródło: SKB Suwałki