26.10.2023

Ślepsk Malow Suwałki – Asseco Resovia Rzeszów 0:3. Miejsce w szeregu [wideo, opinie, zdjęcia]

Suwalski zespół, mimo wspaniałego dopingu kibiców, nie był równorzędnym rywalem dla pełnej gwiazd siatkówki Asseco Resovii, która będzie walczyć o mistrzostwo Polski. Biało-Niebiescy nawiązali walkę tylko w trzecim secie, ale i tak przegrali go bardzo wyraźnie.

MieliÅ›my nadziejÄ™, że podopieczni Dominika Kwapisiewicza, napÄ™dzeni wyjazdowÄ… wygranÄ… na inauguracjÄ™ sezonu z beniaminkiem PlusLigi w CzÄ™stochowie, we wÅ‚asnej hali wzniosÄ… siÄ™ na wyżyny i przy odrobinie szczęścia pokuszÄ… siÄ™ o jakÄ…Å› zdobycz w starciu z faworytem z Rzeszowa. Nic z tego, Asseco Resovia, mimo że bez Stephena Boyer, który oglÄ…daÅ‚ spotkanie zza stolika statystyków  i z tylko sporadycznie wbiegajÄ…cym na boisko Klemenem Cebuljem, okazaÅ‚a siÄ™ za mocna. Fabian Drzyzga wspaniale dyrygowaÅ‚ Toreyem Defalco, Jakubem Kochanowskim, Yacinem Louati i Jakubem Buckim, niemal bezbÅ‚Ä™dnie przyjmowaÅ‚ i broniÅ‚ PaweÅ‚ Zatorski. Do tego doszÅ‚a lepsza gra blokiem i w SuwaÅ‚ki Arenie mieliÅ›my jednostronne, emocjonujÄ…ce tylko w trzeciej partii widowisko.

- Mielismy wiele akcji, sytuacji w górze. Nie rozwiazywaliÅ›my ich tak, jak powinniÅ›my i odbijaliÅ›my siÄ™ od Å›ciany – ocenia Dominik Kwapisiewicz, trener Åšlepska Malowu. – Przepaść w potencjale tych zespoÅ‚ów jest ogromna i Resovia to dzisiaj pokazaÅ‚a.

- ZespóÅ‚ tej klasy co Rzeszów, jeżeli gra na 90-95 procent, to ciężko jest podjąć z nim rywalizacjÄ™ – podziela tÄ™ opiniÄ™ Wojciech Winnik, prezes Åšlepska Malowu. – Może to brutalne, co powiem, ale z rywalami tej klasy w caÅ‚ym sezonie bÄ™dziemy szukać jednego-dwóch meczów, żeby go ukÅ‚uć, zabrać mu seta czy punkt. Nie możemy od naszych siatkarzy oczekiwać cudów. Tak jak dzisiaj, gramy, atakujemy, a Resovia robi to samo 10-15 procent lepiej.

Asseco Resovia, której trenerem już drugi sezon jest WÅ‚och Giampaolo Medei, w pierwszym secie szybko odskoczyÅ‚a po serii zagrywek Toreya Defalco. Libero Mateusz Czunkiewicz oraz przyjmujÄ…cy Ziga Stern i PaweÅ‚ Halaba byli bezradni. OdciÄ…gniÄ™ty od siatki Matias Sanchez nie mógÅ‚ rozgrywać akcji do Å›rodkowych Joaquina Gallego i Jakuba Macyry, a Bartosz Filipiak i Pawel Halaba czÄ™sto nadziewali siÄ™ na blok. Nie pomogÅ‚a podwójna zmiana, po której na plcu pojawili siÄ™ rozgrywajÄ…cy Maksim Buculjevic i Arkadiusz Å»akieta, ani wprowadzenie na plac przyjmujÄ…cego Ernesta Kaciczaka. Przyjezdni odskoczyli na 23:15 i dali siÄ™ zaskoczyć atakami PawÅ‚a Filipiaka i asem Jakuba Macyry, którzy nie pozwolili na deklasacjÄ™. Asseco Resovia wygraÅ‚a pierwsza partiÄ™ 25:21.

Podobnie przebiegÅ‚ drugi set, w którym wÅ›ród gospodarzy dobrymi zagrywkami wyróżniaÅ‚ siÄ™ Ziga Stern. Asseco Resovia uciekÅ‚a na 23:16 i skoÅ„czyÅ‚a odsÅ‚onÄ™ dobrymi serwami Toreya Defalco.

W trzecim secie Dominik Kwapisewicz postawiÅ‚ już tylko na Maksima Buculjevicia na rozegraniu, a na Å›rodku – na Konrada Stajera obok Jakuba Macyry. Znowu rzeszowska drużyna szybko odskoczyÅ‚a. BiaÅ‚o-Niebiescy przegrywali 4:7, by poderwać kibiców z krzeseÅ‚ek. Po atakach boisko o blok  Bartosza Filipiaka, asie PawÅ‚a Halaby i ataku nad potrojnym blokiem Zigi Sterna, po raz pierwszy w tym meczu Slepsk Malow wygral pic kolejnych piÅ‚ek, wyszedÅ‚ na prowadzenie, i to dwupunktowe. PodwyższyÅ‚ jeszcze na 14:11, ale gracze Resovii uznali, że to wystarczy.

Giampaolo Medei poprosiÅ‚ o czas, po przerwie dwukrotnie zaatakowaÅ‚ Å›rodkiem Jakub Kochanowski, potem w jego Å›lady podążyÅ‚ Torey Defalco i znowu dwupunktowÄ… przewagÄ™ mieli goÅ›cie. Kontakt na 20:21 atakiem o blok zÅ‚apaÅ‚ Pawel Halaba, ale zaraz zagrywkÄ™ zepsuÅ‚ Maksim Buculjević, a Bartosz Filipiak nadziaÅ‚ siÄ™ na potrójny blok. Resovia wygraÅ‚a seta 25:21, mecz 3:0 i trochÄ™ zrekompensowaÅ‚a sobie pprzegranÄ… na inauguracje u siebie z Projektem Warszawa 1:3.

- Projekt jest w tym sezonie bardzo mocny, a my jeszcze odczuwamy zmÄ™czenie reprezentacyjnymi meczami – tÅ‚umaczy PaweÅ‚ Zatorski, libero Asseco Resovii. – Nic tak nie motywuje sportowca jak porażki. Po meczu z Projektem mieliÅ›my jeden trening i wyruszyliÅ›my w 8-godzinnÄ… podróż, dobrze że to jeszcze nie zima, do SuwaÅ‚k. LubiÄ™ tu przyjeżdżać ze wzglÄ™du na Å›wietnÄ… atmosferÄ™ w hali. Åšlepsk Malow próbuje grać szybkÄ… siatkówkÄ™. Czasami tak szybkÄ…, że sam siÄ™ w niej gubi, stÄ…d nasze szybkie zwyciÄ™stwo.

Z tego, że po póÅ‚rocznej przerwie życie znowu wróciÅ‚o do SuwaÅ‚ki Areny zadoolony byÅ‚ prezes Åšlepska Malowu

- Zapomnijmy o wyniku, cieszmy siÄ™ tÄ… atmosfera, a drużyna niech spokojnie pracuje, bo już w poniedziaÅ‚ek czeka nas mecz w Katowicach. To jest wÅ‚aÅ›nie ten rywal, po meczach z którym bÄ™dziemy sportowo siatkarzy rozliczać.

Do dużej niespodzianki doszÅ‚o w drugim czwartkowym meczu. Bogdanka LUK Lublin przegraÅ‚a z Barkomem Kazany Lwów 2:3.

Åšlepsk Malow SuwaÅ‚ki  – Asseco Resovia Reszów 0 : 3

(21:25, 19:25, 21:25)

MVP: Torey Defalco

Åšlepsk Malow: Matias Sanchez, Joaquin Gallego 2,  Bartosz Filipiak 17, Ziga Stern 7, PaweÅ‚ Halaba 10, Jakub Macyra 4, Mateusz Czunkiewicz libero oraz Konrad Stajer 2, Arkadiusz Å»akieta, Ernest Kaciczak, Maksim Bucujlević

Asseco Resovia: Jakub Bucki 8 Karol Kłos 5, Jakub Kochanowski 13, Fabian Drzyzga 1, Yacine Louati 8, Torey Defalco 22, Paweł Zatorski (libero) oraz Adrian Staszewski, Klemen Cebulj 2

(21:25, 32:30, 25:15, 22:25, 13:15)

Aluron CMC Warta Zawiercie - Exact Systems Hemarpol Częstochowa 9 listopada 20:30