03.02.2024

Ślepsk Malow Suwałki – Barkom Każany Lwów 0:3. Robi się nerwowo [zdjęcia, wyniki]

Siatkarze suwalskiej drużyny nie zrehabilitowali się za porażkę w Radomiu 1:3 z najsłabszą drużyną PlusLigi. Nie wzięli też rewanżu na ekipie ze Lwowa za jesienną, wyjazdową przegraną 1:3. W Suwałki Arenie do zera ulegli depczącemu im po piętach Barkomowi Każany, który zepchnął ich z 11. pozycji w tabeli.

BiaÅ‚o-Niebiescy przystÄ…pili do arcyważnego meczu zespoÅ‚em osÅ‚abieni brakiem PawÅ‚a Halaby. SkrzydÅ‚owy Åšlepska Malowu z bolÄ…cym kolanem zszedÅ‚ z boiska już w pierwszym secie ostatniego spotkania z outsiderem w Radomiu. PawÅ‚a HalabÄ™ zastÄ…piÅ‚ na skrzydle Bartosz Firszt, który stworzyÅ‚ duet przyjmujÄ…cych ze SÅ‚oweÅ„cem ZigÄ… Sternem.

Pierwszy set, choć dÅ‚ugo wyglÄ…daÅ‚o na to, że wygrajÄ… go gospodarze, padÅ‚ Å‚upem drużyny ze Lwowa, dopingowanej z trybun SuwaÅ‚ki Areny przez grupÄ™ osiadÅ‚ych w naszym mieÅ›cie UkraiÅ„ców. Po krótkim okresie gry punkt za punkt i prowadzeniu 9:8, gospodarze zepsuli zagrywkÄ™, Vitalij Szczurow zablokowaÅ‚ Bartosza Filipiaka, zapunktowaÅ‚ Ilia Kovalov i po zÅ‚ym przyjÄ™ciu naszej drużyny byÅ‚o 10:12. Do roboty wziÄ™li siÄ™ Bartoszowie Filipiak i Firszt, który zaserwowaÅ‚ asa i po czterech kolejnych udanych akcjach to Åšlepsk Malow wyszedÅ‚ na 2-punktowe prowadzenie. Nasz zespóÅ‚ utrzymywaÅ‚ przewagÄ™ dziÄ™ki atakom Å›rodkiem Konrada Stajera, ale tylko do stanu 22:20. Wówczas najpierw zepsuÅ‚ zagrywkÄ™, a potem nie skoÅ„czyl ataku Bartosz Filipiak, Joaquin Gallego ponowiÅ‚ atak Å›rodkiem w aut i byÅ‚ remis 22:22. Bartosz Filipiak podwyższyÅ‚ wynik na 23:22, ale w tym momencie mocno daÅ‚ o sobie znać Vasyl Tupczij, wybrany MVP spotkania. LeworÄ™czny przyjmujÄ…cy Barkomu wyrównaÅ‚ atakiem , po czym huknÄ…Å‚ dwa asy i byÅ‚o po secie. Åšlepsk Malow przegraÅ‚ pierwszÄ… partiÄ™ 23:25.

Niestety, dla dzielnie, ale maÅ‚o skutecznie walczÄ…cych gospodarzy, takim samym wynikiem zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ drugi set. Po dwóch nieudanych akcjach, Bartosza Filipaka zastÄ…piÅ‚ w ataku Arkadiusz Zakieta i wydawaÅ‚o siÄ™, że to posuniÄ™cie Dominika Kwapisiewicza jest strzaÅ‚em w „10”. Od stanu 0:3, BiaÅ‚o-Niebiescy mozolnie odrabiali stratÄ™ i wyrównali na 9:9. Åšlepsk Malow zÅ‚apaÅ‚ wiatr w żagle, po akcjach Bartosza Firszta i Jakuba Macyry, który zastÄ…piÅ‚ na Å›rodku Joaquina Gallego, dobrych obronach Mateusza Czunkiewicza i atakach Arkadiusza Å»akiety, gospodarze prowadzili 16:13. Znowu we znaki daÅ‚ siÄ™ naszym graczom Vasyl Tupczij, na Å›rodku zaszalaÅ‚ Francuz Mousse Gueye i Barkom wygraÅ‚ 4 kolejne akcje. Znowu oglÄ…daliÅ›my zażartÄ… walkÄ™ punkt za punkt i znowu w kluczowych momentach nasi zawodnicy psuli zagrywki. Po serwisowej pomyÅ‚ce Arkadiusza Å»akiety goÅ›cie wyrownaali na 22:22, w kolejnej, dÅ‚ugiej akcji postawili dwa bloki i to oni wyszli na prowadzenie. W ostatniej akcji pojedynczym blokiem zatrzymany zostaÅ‚ Ziga Stern i na tablicy ponownie pojawiÅ‚o siÄ™ 23:25.

Trener Åšlepska Malowu pozostawiÅ‚ w kwadracie dla rezerwowych niedysponowanych Bartosza Filipiaka i Joaquina Gallego. ZastÄ™pujÄ…cy ich Arkadiusz Å»akieta i Jakub Macyra wraz z kolegami mieli nadzieje na odwrócenie losów spotkania, ale od stanu 10:10 zaczęły im szwankować nerwy. Bartosz Firszt zepsuÅ‚ zagrywkÄ™, zablokowany zostaÅ‚ Arkadiusz Å»akieta, Vasyl Tupczij popisaÅ‚ siÄ™ kolejnym asem i kierowany na boisku przez Å‚otewskiego rozgrywajÄ…cego Denissa Petrovsa Barkom Każany zyskaÅ‚ bezpiecznÄ… przewagÄ™, którÄ… argentyÅ„ski przyjmujÄ…cy lwowian Luciano Palonsky powiÄ™kszyÅ‚ nawet do piÄ™ciu punktów (13:18). Mimo że w koÅ„cówce goÅ›cie psuli zagrywki, Åšlepsk Malow, chociaż we wÅ‚asnej hali byÅ‚ faworytem przegraÅ‚ trzeciego seta 21:25 i mecz 0:3.

Druga z rzÄ™du porażka z niżej notowanym rywalem okrutnie boli, ale siatkarze naszej drużyny muszÄ… wziąć siÄ™ w garść przed nastÄ™pnym spotkaniem z kolejnym zespoÅ‚em z doÅ‚u tabeli. W nastÄ™pny poniedziaÅ‚ek, 12 lutego o 20:30 na wyjeździe podopieczni Dominika Kwapisiewicza zmierza siÄ™ z przedostatnim w stawce Cuprum Lubin, z którym w pierwszej rundzie sensacyjnie przegrali u siebie 0:3.

Åšlepsk Malow SuwaÅ‚ki – Barkom Każany Lwów 0 : 3

(23:25, 23:25, 21:25)

MVP: Vasyl Tupczij

Ślepsk Malow: Matias Sanchez, Bartosz Firszt 11, Konrad Stajer 10, Ziga Stern 8, Bartosz Filipiak 5, Joaquin Gallego 1, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Arkadiusz Żakieta 11, Jakub Macyra 5, Maksim Buculjević, Ernest Kaciczak

Barkom Każany: Deniss Petrovs 1, Vasyl Tupczij 19, Luciano Palonsky 12, Ilia Kovalov 12, Mousse Gueye 6, Vitalij Szczurow 5, Jarosłav Pampuszko (libero) oraz Kristers Dardzans 1, Vitalij Kucher