25.10.2024

Ślepsk Malow Suwałki – PSG Stal Nysa 3:1. Suma nieszczęść równa się zero [wyniki, zdjecia, tabela]

Targany kłopotami zdrowotnymi suwalski zespół odniósł czwarte i jakże ważne zwycięstwo w sezonie. Za 3 punkty pokonał depcząca mu po piętach ekipę z Nysy i już nie drży przed osunięciem się w dolne rejony tabeli.

Przed meczem ze StalÄ…, która ostatnio wygraÅ‚a z Treflem w GdaÅ„sku 3:1, peÅ‚en obaw byÅ‚ prezes Åšlepska Malowu Wojciech Winnik. Po Bartoszu Firszcie, który odzyskuje zdrowie i Joaquinie Gallego, który ma zÅ‚amany palec lewej rÄ™ki, ze skÅ‚adu wypadÅ‚ kluczowy gracz. Podstawowy rozgrywajÄ…cy Matias Sanchez zÅ‚amaÅ‚ duży palec prawej nogi inie wiadomo, kiedy wróci na boisko.

W sporcie obowiÄ…zuje powiedzenie, że „suma szczęścia równa siÄ™ zeru”. Jak siÄ™ okazuje, suma nieszczęść także. W ekipie Stali Nysa z gry zostali wyÅ‚Ä…czeni przez choroby Wojciech WÅ‚odarczyk, no i przede wszystkim MichaÅ‚ Gierżot, który w wygranym meczu w GdaÅ„sku zdobyÅ‚ aż 28 punktów.

Mimo takiego ciosu kadrowego, trener Daniel PliÅ„ski nastawiÅ‚ nysan na ryzykownÄ…, ofensywnÄ… grÄ™ i w pierwszym secie meczu w SuwaÅ‚ki Arenie zebraÅ‚ tego plony. GoÅ›cie dobrze serwowali i siatkarze suwalskiej drużyny mieli duże problemy ze skoÅ„czeniem pierwszej akcji. ZastÄ™pujÄ…cy Matiasa Sancheza Marcin Krawiecki musiaÅ‚ uruchamiać skrzydÅ‚a i ataki koÅ„czyÅ‚y siÄ™ blokami lub wyblokami  przyjezdnych. Przy stanie 5:5 Quentin Jouffroy zepsuÅ‚ zagrywkÄ™, udanie zaatakowaÅ‚ Kamil Kosiba, Bartosz Fiipiak w ataku nadepnÄ…Å‚ na liniÄ™, a zablokowany zostaÅ‚ Henrique Honorato i zrobiÅ‚o siÄ™ 5:9. Skuteczni byli El Graoui i Dawid Dulski i Stal już tylko powiÄ™kszaÅ‚a przewagÄ™. Pawla HalabÄ™ zmieniÅ‚ na przyjÄ™ciu Antoni Kwasigroch, ale nie byÅ‚ w stanie zmienić losów tej partii. Nysa wygraÅ‚a seta 25:18 i Å›ladem prezesa Winnika, o wynik obawiali siÄ™ też kibice.

Na szczęście, Slepsk Malow przyzwyczaiÅ‚ nas w tym sezonie do tego, że po sromotnie przegranym secie, w kolejnym deklasuje rywala. Tak byÅ‚o i tym razem. Teraz to BiaÅ‚o-Niebiescy posyÅ‚ali kapitalne zagrywki i mieli czas na ustawianie bloku i konstruowanie kontrataków. Te ostatnie byÅ‚y możliwe także dziÄ™ki paradom w obronie Mateusza Czunkiewicza, który czÄ™sto instynktownie odbijaÅ‚ ataki jednÄ… rÄ™kÄ…. Nie do zatrzymania byÅ‚ Bartosz Filipiak. Koncertowo zaczÄ™li grać PaweÅ‚ Halaba i imponujÄ…cy technikÄ… Henrique Honorato.  Marcin Krawiecki coraz częściej uruchamiaÅ‚ Å›rodkiem Konrada Stajera i Quentina Joufroy. Druga partia padÅ‚a Å‚upem gospodarzy 25:20.

Åšlepk Malow siÄ™ nie zatrzymywaÅ‚, dyktowaÅ‚ warunki  w kolejnych dwóch setach. Trzeciego wygraÅ‚ 25:21. W koÅ„cówce ostatniego seta, kiedy gospodarze prowadzili 10-cioma punktami, Mateusza Czunkiewicza zmieniÅ‚ 19-letni Jakub Kubacki i on tez zaliczyÅ‚ kapitalne interwencje w obronie. Te partiÄ™  25:12 i mecz 3:1 skoÅ„czyÅ‚ Henrique Honorato.

WyjÄ…wszy pierwszego seta, w piÄ…tkowy wieczór Åšlepsk Malow zagraÅ‚ z polotem i oby podobne podejÅ›cie zademonstrowaÅ‚ 4 listopada w wyjazdowym spotkaniu w JastrzÄ™biu. Faworytem bÄ™dzie JastrzÄ™bski WÄ™giel, a grajÄ…cy na luzie siatkarze suwalskiej drużyny postarajÄ… siÄ™ o niespodziankÄ™.

Åšlepsk Malow SuwaÅ‚ki – PSG Stal Nysa 3 : 1

(18:25, 25:20, 25:21, 25:12)

MVP: Paweł Halaba.

Ślepsk Malow: Konrad Stajer 12, Henrique Honorato 15, Bartosz Filipiak 21, Paweł Halaba 15, Marcin Krawiecki 2, Quentin Jouffroy 6, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Jakub Kubacki (libero), Antoni Kwasigroch 1, Damian Wierzbicki

PSG Stal: Zouheir El Graoui 10, Dominik Kramczyński 3, Nicolas Zerba 7, Dawid Dulski 20, Kamil Kosiba 14, Patryk Szczurek 1, Kamil Szymura (libero) oraz Jakub Olejniczak (libero), Motta Paes, Konrad Jankowski 1, Remigiusz Kapica 2.