01.10.2024

Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk 1:3. Siatkówka to gra błędów, ale że aż tylu? [zdjęcia]

Po dwóch zwycięstwach na początek sezonu w stosunku po 3:1, we wtorek 1 października Biało-Niebiescy ponieśli drugą z rzędu porażkę wynikiem 1:3.

W SuwaÅ‚ki Arenie przeciwko Treflowi nasi siatkarze zagrali lepiej niż w minionÄ… sobotÄ™ w Gorzowie ze Stilonem, ale znowu zostali bez punktu. Po raz kolejny tragicznie serwowali. W sobotÄ™ zepsuli 20 zagrywek, a teraz aż 24. Wszystkich bÅ‚Ä™dów popeÅ‚nili 38, przy 17 gdaÅ„szczan. To przesÄ…dziÅ‚o o wyniku.

Szkoda, bo teraz przed podopiecznymi Dominika Kwapisiewicza trudny trójmecz – kolejno ze SkrÄ… BeÅ‚chatów i BogdankÄ… LUK Lublin na wyjeździe oraz z ZAKSÄ„ KÄ™dzierzyn-Koźle u siebie.

GdaÅ„skie Lwy przyjechaÅ‚y do SuwaÅ‚k podrażnione trzema kolejnymi porażkami  po tie-breakach 2:3 i zażarcie walczyÅ‚y o pierwsze zwyciÄ™stwo w sezonie. UdaÅ‚o siÄ™ im, ale po twardym boju.

W ekipie gospodarzy zabrakÅ‚o PawÅ‚a Halaby, którego zastÄ…piÅ‚ grajÄ…cy po raz pierwszy od poczÄ…tku Bartosz Firszt. Potem doszÅ‚o do kolejnej zmiany na pozycji, kiedy w miejsce Quentina Jouffroy na Å›rodek wszedÅ‚ Jakub Macyra. Na dÅ‚ugie fragmenty niedokÅ‚adnego dzisiaj Matiasa Sancheza luzowaÅ‚ na rozegraniu Maciej Krawiecki. W koÅ„cówkach każdego z czterech setów na zagrywkÄ™ wchodziÅ‚ mÅ‚ody Antoni Kwasigroch. W trzech pierwszych partiach siÄ™ myliÅ‚, za czwartym razem huknÄ…Å‚ porzÄ…dnie, piÅ‚ka wróciÅ‚a na nasza stronÄ™, ale Henrique Honorato zaatakowaÅ‚ w siatkÄ™.

Dyrygowani przy siatce przez Kamila DroszyÅ„skiego Jakub Jarosz, Piotr Orczyk, Holender Jorna i inni siatkarze gdaÅ„skiej ekipy szybko wyszli na 4-punktowe prowadzenie, które gospodarze odrobili po Å›wietnej obronie Mateusza Czunkiewicza i dwóch sprytnych atakach Honorato. Przy stanie 18:18 rozgrywajÄ…cy goÅ›ci zablokowaÅ‚ Bartosza Firszta i po chwili Åšlepsk Malow przegrywaÅ‚ 18:20. Nie udaÅ‚o siÄ™ mu zniwelować tej rożnicy, przegraÅ‚ za drugim setbolem 23:25. To czwarty kolejny mecz, w którym BiaÅ‚o-Niebiescy przegrywajÄ… pierwszego seta.

Także po raz czwarty, druga odsÅ‚ona, to dominacja Åšlepska, ale znowu siatkarze suwalskiej drużyny grali falami. Odskoczyli na 15:10, by oddać podopiecznym Mariuza Sordyla cztery kolejne akcje.  Znowu uciekli, na 22:15 i 23:17, by przy stanie 23:20 zmusić Dominika Kwapisiewicza do proÅ›by o czas. Przerwa najpierw ni pomogÅ‚a, zrobiÅ‚o siÄ™ już tylko 23:21, ale za prawÄ… Quentina Jouffroy gospodarze doprowadzili do setbola 24:21 i wygrali tÄ™ partiÄ™ po zepsutej zagrywce byÅ‚ego gracza Åšlepska RafaÅ‚a SobaÅ„skiego – 25:22.

W trzecim najbardziej zaciÄ™tym i nerwowym secie, w którym gracze Åšlepska zepsuli najwiÄ™cej zagrywek, wyrównana gra toczyÅ‚a siÄ™ do samego koÅ„ca. Jednak to gdaÅ„szczanie oskoczyli na 2 oczka i nasi musieli doganiać. Doprowadzili do gry na przewagi, ale oddali tÄ™ partÄ™ 25:27.

W ostatnim secie rzÄ…dziÅ‚y nerwy. Po kilku zÅ‚ych dograniach, Sancheza zastÄ…piÅ‚ Krawiecki, ale i jego zamiary rywale rozpracowywali i koÅ„czyli akcje blokami lub wyblokami i kontrami. Przy stanie 11:16 na boisko wróciÅ‚ Sanchez, ale to po jego zepsutej zagrywce zrobiÅ‚o siÄ™ 20:24. Trefl nie wypuÅ›ciÅ‚ okazji z rÄ…k. Po ataku Å›rodkiem PawÅ‚a Pietraszki, wygraÅ‚ seta 25:21 i mecz 3:1.

BiaÅ‚a-Niebiescy musza siÄ™ pozbierać po dwóch niepowodzeniach. Ze SkrÄ… w BeÅ‚chatowie zmierzÄ… siÄ™ już w sobotÄ™, 6 października o 14:45.

Samodzielnym liderem zostaÅ‚ dzisiaj JastrzÄ™bski WÄ™giel, który wygraÅ‚ z także niepokonanym do tej pory Projektem Warszawa 3:1

Åšlepsk Malow SuwaÅ‚ki – Trefl GdaÅ„sk 1 : 3

(23:25, 25:22, 25:27, 21:25)

MVP: Piotr Orczyk

Åšlepsk Malow SuwaÅ‚ki: Konrad Stajer 14, Henrique Honorato 18, Bartosz Filipiak 22, Bartosz Firszt 12, Quentin Jouffroy 4, Matias Sanchez 2, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Marcin Krawiecki, Antoni Kwasigroch, Jakub Macyra 5.

Trefl GdaÅ„sk: CzerwiÅ„ski (4), PaweÅ‚ Pietraszko 7, Kamil DroszyÅ„ski 3, Piotr Orczyk 19, Moustapha M’Baye (9), Jakub Jarosz (12), Voitto Koykka (libero) oraz RafaÅ‚ Faryna, Gijs Jorna 7, RafaÅ‚ SobaÅ„ski, BrtÅ‚omiej Mordyl.