15.06.2024

Sparta 1951 Szepietowo – Wigry Suwałki 0:2. Witaj III ligo!

Po 16 latach, z których sześć spędziły w wówczas nowej II lidze, kolejnych sześciu na zapleczu Ekstraklasy, następnych dwóch w Fortuna 2. Lidze i, po wycofaniu się z niej, ostatnie dwa w IV lidze podlaskiej suwalski zespół znowu zagra w III lidze.

Losy awansu ważyły się do ostatniej kolejki. KS Wasilków, który miał tyle samo punktów, swój mecz grał dzień wcześniej, zremisował 1:1 z Warmią w Grajewie i objął prowadzenie w tabeli.

Biało-Niebieskim do awansu i wygrania IV ligi wystarczał remis w ostatnim meczu w Szepietowie. Jednak podopieczni trenera Pawła Cimochowskiego zagrali tak jak przystało na drużynę z wyższej ligi i odnieśli zasłużone zwycięstwo z niżej notowaną Spartą w Szepietowie.

W pierwszej połowie gra pod dyktando Wigier toczyła się od pierwszych minut. Nierówna murawa mocno utrudniała oddawanie celnych strzałów na bramkę Sparty, a i defensorzy gospodarzy robili co mogli, by jak najdłużej zachować czyste konto po stronie strat. Dopiero w 40 minucie Biało - Niebiescy wyszli na prowadzenie. Strzałem głową po rzucie rożnym otworzył wynik Pavlo Berezianskyi.

W drugiej odsłonie piłkarze Wigier nie zamierzali zadowalać się tylko jednobramkowym prowadzeniem. Po kolejnych kilku akcjach Wigry miały rzut karny i wynik na 2:0 pewnym strzałem przy słupku podwyższył Maciej Makuszewski.  Biało - Niebiescy tylko wyczekiwali końcowego gwizdka i mogli zacząć świętować.

Awans Wigier jak najbardziej zasłużony. W całym sezonie suwalski zespół poniósł tylko 1 porażkę, zanotował 3 remisy i odniósł aż 30 zwycięstw strzelając do bramki rywali w sumie aż 158 goli.

Po rundzie jesiennej, po której zajmowali 2. miejsce, klub wzmocnił skład ogranymi w III lidze i wyższych klasach zawodnikami po to, żeby po wymarzonym awansie nie dokonywać rewolucji w składzie.

Przed rozgrywkami III ligi do zespołu na pewno dołączy kilku dobrych, jakościowych zawodników. O ruchach transferowych będziemy informować na bieżąco, a teraz cieszmy się z awansu!