22.06.2024

Sparta Augustów – Czarni Czarna Białostocka 5:1. To więcej niż krok do IV ligi

W pierwszym meczu barażowym o miejsce w IV lidze Sparta Augustów, trzecia drużyna klasy okręgowej wysoko pokonała Czarnych Czarna Białostocka, trzecią od końca drużynę IV ligi. Rewanż już w środę w Białymstoku.

Zespół Rafała Harasima walczy o awans, a Czarni bronią się przed spadkiem z IV ligi. Po dzisiejszym meczu w Augustowie dużo bliżej wymarzonego celu jest Sparta, dla której po 2 gole zdobyli Wojciech Łada i Wojciech Milewski, niedawni piłkarze Wigier Suwałki.

- Jesteśmy wyczerpani ale szczęśliwi. Pierwszy krok zrobiony – cieszą się augustowianie. -Zbieramy siły, żeby w środę walczyć o każdy centymetr boiska. Dzisiejszy mecz pokazał, że nie będzie łatwo - dodają.

Wynik nie oddaje emocji, ani nakładu sił, jakie musieli włożyć w to spotkanie zawodnicy Sparty. Gospodarze objęli prowadzenie w 19 minucie po strzale Filipa Kułaka, a tuż przed przerwą na 2:0  podwyższył  Wojciech Łada.

Nerwowo zrobiło się po trochę ponad godzinie gry, kiedy kontaktowa bramkę dla Czarnych strzelił Michał Frankowski. Na szczęście ostatnie 20 minut należało do miejscowych. Dwa golee w ciągu trzech minut zdobył Wojciech Milewski, a w ostatniej minucie przyjezdnych znowu pogrążył Wojciech Łada.

- Dużo determinacji i walki naszych zawodników – meldują Czarni. - Zabrakło Nam odrobiny szczęścia przy wykończeniu, jednak to nie zabiera Nam nadziei na wygranie kolejnego meczu, który da Nam utrzymanie. Wszystko jest możliwe – żywią nadzieje piłkarze z Czarnej Białostockiej.

Czarni mają prawo wierzyć w cuda, ale Sparta nie powinna dać sobie wydrzeć zbudowanej na własnym boisku przewagi. Drugi barażowy mecz został wyznaczony na najbliższą środę, 26 czerwca o godz. 16:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego przy ul. Słonecznej w Białymstoku.

Pierwszy barażowy mecz o miejsce w IV lidze podlaskiej

Sparta  Augustów – Czarni Czarna Białostocka 5 : 1 (2:0)

Bramki: 1:0 – Filip Kułak 19, 2:0 – Wojciech Łada 41, 2:1 – Michał Frankowski 65, 3:1 – Wojciech Milewski 70, 4:1 – Wojciech Milewski 73, 5:1 – Wojciech Łada 90

Sparta: Julian Pawlik – Piotr Sowulewski, Adrian Pretko, Wojciech Milewski, Jakub czajko, Wojciech Łada, Filip Kułak, Fedir Maslov, Kacper Babkowski, Filip Niedźwiecki, Pawel Stasiński.

Rezerwa: Damian Wróblewski – Kamil Grycan, Daniel Kruza, Michał Dzienis, Mateusz Przemielewski

Czarni: Dawid Krajewski – Bartosz Gliński, Michal Frankowski, Mateusz Łabieniec, Marcin Pawnuk, Jakub Gołdowski, Eryk Kajewski, Jakub Wynimko, Dawid Drozdowski, Mateusz Szuchnicki.

Rezerwa: Suchocki, Krechak, Benasz, Luty, Mingielewicz, Małyszko, Kuczyński.