08.04.2023

Sparta Augustów – Pomorzanka Sejny 2:1. Wielka Sobota przyniosła wielkie derbowe emocje

Kiedy w czwartej minucie doliczonego czasu gry w Augustowie wyrównującego gola dla Pomorzanki zdobył Wojciech Mickiewicz, wydawało się, że derby zakończą się remisem. W 97 minucie o wygranej Sparty przesądził jednak gol Fedira Maslova.

Drużyna Rafała Harasima, która prowadziła od 19 minuty po golu Kamila Prostko, zrewanżowała się Pomorzance za jesienną porażkę 0:1 w Sejnach (na zdjęciu).

Sparta traci 1 punkt do prowadzącej dwójki, ale ma do rozegrania zaległy mecz z Orlętami w Czyżewie, po którym powinna wrócić na pozycję lidera. Kto wie, może wydarzy się to wcześniej - już za tydzień, w hicie kolejki w Tykocinie.

Sparta Augustów - Pomorzanka Sejny 2 : 1 (1:0)

Bramki: 1:0 – Kamil Prostko 19, 1:1 – Wojciech Mickiewicz 90+4, 2:1 – Fedir Maslov 90+7

Sparta: Petro Nosach – Kamil Grycan, Tomasz Stasiński, Paweł Sakowicz (62. Michał Kubas), Jakub Czajko (53. Adrian Prostko), Rafał Szybajło, Filip Niedźwiecki (49. Filip Kułak), Kamil Prrostko (59. Kamil Wilczewski), Fedir Maslov, Michał Dzienis, Olgierd Salik (62. Wojciech Bil).

Pomorzanka: Karol Śliwiński (48. Dominik Skupski) – Bartosz Żybura, Jakub Kowalewski, Zbigniew Zawadzki (78. Kacper Laser), Dawid Andruszkiewicz, Piotr Leszczyński, Wojciech Mickiewicz, Maciej Szydłowski, Adam Miszkiel, Radosław Ołów (60. Jakub Staszkiewicz), Andrzej Forencewicz (66. Jakub Radziun).