16.11.2023

Sukcesy suwalskich badmintonistów w Józefosławiu

Za nami kolejna edycja Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn w Badmintonie. W podwarszawskim Józefosławiu w klubie LAVO rywalizowało 7 zespołów damskich oraz 7 zespołów męskich.

Drużyna kobiet rozpoczęła swój udziaÅ‚ od wtorkowych porannych meczów. W pierwszym meczu o godzinie 9:10 suwalczanki zmierzyÅ‚y siÄ™ z zawodniczkami z OSSM SMS BiaÅ‚ystok.

Po dÅ‚ugich i zaciÄ™tych pojedynkach górÄ… w tym starciu byÅ‚y suwalczanki zwyciężajÄ…c ten mecz wynikiem 4 do 1. NastÄ™pny mecz przyniósÅ‚ wiele emocji bowiem zawodniczki SKB Litpol – Malow miaÅ‚y zagrać z damskÄ… drużynÄ… ABRM Warszawa. Po 4 grach stan meczu wynosiÅ‚ 2:2 i to Kamila Augustyn po 50 minutach gry z GabrielÄ… SkórkowskÄ… zadecydowaÅ‚a o koÅ„cowym zwyciÄ™stwie SKB, wygrywajÄ…c wynikiem 18:21, 21:19, 21:15.

Ostatni mecz daÅ‚ również prawo do gry w póÅ‚finale naszym paniom. W póÅ‚finale nasze zawodniczki zagraÅ‚y przeciwko UKS Unii BieruÅ„. Nasze dziewczyny zaczęły z wysokiego C wygrywajÄ…c z mocnym oraz utytuÅ‚owanym już deblem Anna Czuchra/Joanna Podedworny. W kolejnym meczu Bierunianki odrobiÅ‚y stratÄ™ wygrywajÄ…c drugÄ… grÄ™ podwójnÄ…. W nastÄ™pnym meczu stanęły do boju singlistki. ReprezentantkÄ… SKB byÅ‚a Ulyana Volskaya a reprezentantkÄ… Unii BieruÅ„ byÅ‚a Joanna Podedworny i to ona przechyliÅ‚a szalÄ™ zwyciÄ™stwa w tym meczu na swojÄ… korzyść, wygrywajÄ…c wynikiem 15:21, 16:21.

W kolejnym meczu wystÄ…piÅ‚a Oliwia Niedźwiedzka grajÄ…c przeciwko Kindze Stokfisz. W drugim secie Oliwia doznaÅ‚a bardzo bolesnego urazu, który spowodowaÅ‚ rezygnacjÄ™ z gry. Tym samym Bierunianki zdobyÅ‚y 3 punkt i to one awansowaÅ‚y do finaÅ‚u. W meczu o 3 miejsce doznaliÅ›my powtórki z rozrywki bowiem nasze zawodniczki miaÅ‚y ponownie zmierzyć siÄ™ z zawodniczkami z ABRM Warszawa. Sytuacja po 4 meczach byÅ‚a niemal identyczna – remis 2:2. O losach tego meczu miaÅ‚ ponownie zadecydować singiel Kamili Augustyn. Kamila swoim doÅ›wiadczeniem pokazaÅ‚a, jak wygrywać takie mecze. Po nieudanym pierwszym secie to Kamila górowaÅ‚a w drugim i trzecim wygrywajÄ…c ostatni pojedynek w tym meczu dajÄ…c swojej drużynie zwyciÄ™stwo w meczu o brÄ…zowy medal.

SkÅ‚ad damskiej drużyny SKB Litpol – Malow: Kamila Augustyn, Ulyana Volskaya, Aleksandra Wilczewska, Aleksandra GoszczyÅ„ska, Oliwia Niedźwiedzka, Karolina Szubert, Anastasiya Khomich.

Drużyna mÄ™ska rozpoczęła swoje zmagania również we wtorek od porannej sesji meczów. Ich przeciwnikami byÅ‚a drużyna UKS Unii BieruÅ„. Po niecaÅ‚ych 3 godzinach gry suwalczanie odnieÅ›li pierwsze zwyciÄ™stwo w turnieju wygrywajÄ…c wynikiem 3:2.

Kolejny mecz byÅ‚ prawdziwym badmintonowym widowiskiem. Suwalscy zawodnicy mieli zmierzyć siÄ™ z obecnymi Mistrzami Polski – ABRM Warszawa. Bardzo emocjonujÄ…cymi oraz decydujÄ…cymi meczami byÅ‚a druga gra podwójna oraz pierwsza gra pojedyncza. W drugiej grze podwójnej nasi zawodnicy Robert Cybulski oraz PrzemysÅ‚aw SzydÅ‚owski zagrali przeciwko parze Dominik Kwinta/Szymon Åšlepecki. Po 29 minutach górÄ… w tym starciu byli suwalczanie wygrywajÄ…c to spotkanie wynikiem 21:14, 21:20.

Kolejny mecz przyniósÅ‚ równie wiele emocji. W grze pojedynczej mężczyzn pierwszej stanÄ™li naprzeciwko siebie kadrowi koledzy. Ze strony SKB byÅ‚ to MikoÅ‚aj Szymanowski a ze strony ABRM byÅ‚ to Dominik Kwinta. Po niespeÅ‚na godzinie wyÅ›mienitego widowiska górÄ… w tym meczu byÅ‚ MikoÅ‚aj wygrywajÄ…c ten mecz wynikiem 16:21, 21:17, 21:11. Wygrana z ABRM daÅ‚a drużynie mÄ™skiej awans do póÅ‚finaÅ‚u Pucharu Polski. W póÅ‚finale nasi zawodnicy zrealizowali plan w 100% wygrywajÄ…c mecz wynikiem 3:0.

PunktowaÅ‚y dwa nasze deble oraz singiel - MichaÅ‚ Sobolewski/Adam Szolc, Robert Cybulski/PrzemysÅ‚aw SzydÅ‚owski oraz MikoÅ‚aj Szymanowski. FinaÅ‚ wÅ›ród mężczyzn byÅ‚ powtórkÄ… z rozrywki z meczu poprzedniego, bowiem SKB miaÅ‚ również zmierzyć siÄ™ z ABRM Warszawa. WspaniaÅ‚e widowisko otworzyli nasi debliÅ›ci MichaÅ‚ Sobolewski/Adam Szolc. Zmierzyli siÄ™ oni ponownie z MiÅ‚oszem Bochatem oraz Wiktorem Treckim. Niestety po 48 minutach gry oraz trzech setach walki nasi zawodnicy ulegli wynikiem 21:19, 14:21, 13:21. Kolejny mecz byÅ‚ również peÅ‚en emocji, ponieważ Robert Cybulski ponownie zmierzyli siÄ™ z Dominikiem KwintÄ… oraz Szymonem Åšlepeckim. Po wyrównanej walce oraz trzech setach wspaniaÅ‚ego widowiska górÄ… w tym meczu byli Warszawianie.

Kolejnym meczem byÅ‚a gra pojedyncza, w której wystÄ…piÅ‚ Andrzej Niczyporuk. JÄ™drek grajÄ…c swój najlepszy badminton pokonaÅ‚ Bartosza Krajewskiego wynikiem 21:15, 21:11. W kolejnym meczu w grze pojedynczej wystÄ…piÅ‚ MichaÅ‚ Sobolewski. Jego przeciwnikiem byÅ‚ ponownie Mateusz Golas. W tym starciu również górÄ… byÅ‚ Mateusz pokonujÄ…c MichaÅ‚a wynikiem 17:21, 17:21. Tym samym zawodnicy SKB Litpol – Malow zdobyli srebrny medal w tegorocznej edycji Pucharu Polski.