15.03.2024

SUKSS Suwałki – Dunajec Nowy Sącz 3:0. Juniorzy młodsi o krok od Półfinału Mistrzostw Polski [foto]

Juniorzy młodsi SUKSS Suwałki w ładnym stylu znaleźli się w gronie 32 najlepszych drużyn w kraju, a dzisiaj odnieśli zwycięstwo, które przybliża ich do czołowej szesnastki.

W hali SzkoÅ‚y Podstawowej nr 10  SuwaÅ‚kach rozpoczÄ…Å‚ siÄ™ trzydniowy ćwierćfinaÅ‚owy turniej MÅ‚odzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17, w którym rywalizujÄ… cztery zespoÅ‚y. Dwa z nich awansujÄ… do póÅ‚finaÅ‚u rozgrywek.

Gospodarze z SUKSS SuwaÅ‚ki na dzieÅ„ dobry, przy ogÅ‚uszajÄ…cym dopingu kibiców, wygrali z SKPS Dunajec Nowy SÄ…cz. Desygnowani do wyjÅ›ciowego skÅ‚adu MichaÅ‚ WiÅ›niewski, Olaf Madejski, Bartosz Sawicki, Bartosz Ćwikowski, Adrian Rogowski, MichaÅ‚ Przeborowski i libero Bartosz Harackiewicz na duży opór rywali z drugiego koÅ„ca Polski natrafili w nerwowym, pierwszym secie. Podopieczni trenera Bartosza JasiÅ„skiego, co chwila wychodzili na dwupunktowe prowadzenie, by je zaraz tracić. Przyjezdni odrabiali straty dziÄ™ki dobrej grze na Å›rodku siatki i blokiem. Siatkarze Dunajca wyszli nawet na 16:14, ale Bartosz JasiÅ„ski szybko poprosiÅ‚ o czas, suwalczanom pomogÅ‚a przerwa i jego uwagi. SUKSS znowu odskoczyÅ‚ na 2 oczka, a seta wygraÅ‚ 25:22.

Druga partiÄ™ suwalski zespóÅ‚ zaczÄ…Å‚ nerwowo, zepsuÅ‚ kolejne trzy zagrywki, ale mimo to prowadziÅ‚. Z czasem opanowaÅ‚ nerwy, stopniowo zwiÄ™kszaÅ‚ przewagÄ™ i uciekÅ‚ aż na 6 punktów.  BiaÅ‚o-Niebiescy mieli setbola przy stanie 24:18, goÅ›cie jednak nie zamierzali siÄ™ poddać i wygrali kolejne trzy akcje. TÄ™ partie SUKSS wygraÅ‚ 25:21.

Trzeci set miał jeszcze bardziej jednostronny przebieg, zakończył się wynikiem 25:17.

W drugim sobotnim spotkaniu drużyna AKS Rzeszów nie daÅ‚a najmniejszych szans Skrze BeÅ‚chatów, wygraÅ‚a w setach do 10 , 18 i 16.

WÅ‚aÅ›nie ze SkrÄ… gospodarze turnieju zmierzÄ… siÄ™ w sobotÄ™, godzinÄ™ po zakoÅ„czeniu rozpoczynajÄ…cego siÄ™ o godz. 10:00 meczu  AKS Rzeszów – Dunajec Nowy SÄ…cz.

Tekst  i fot. Wojciech Drażba

Wyniki ¼ MÅ‚odzieżowych Mistrzostw Polski Juniorów MÅ‚odszych w SuwaÅ‚kach

PiÄ…tek, 15 marca

SUKSS SuwaÅ‚ki – SKPS Dunajec Nowy SÄ…cz 3:0

(25:22, 25:21, 25:17)

SUKSS: Michał Wiśniewski, Olaf Madejski, Bartosz Sawicki, Bartosz Ćwikowski, Adrian Rogowski, Michał Przeborowski, Bartosz Harackiewicz (libero) oraz Aleksander Plauszta, Igor Karczewski, Sebastian Staszkiewicz, Michał Markowski, Gabriel Jarząbski, Bartosz Sadłowski, Oscar Walendzewicz.

SKPS Dunajec: Piotr Furtak, Tobiasz PÅ‚ókarz, Patryk Lach, MichaÅ‚ Bodziony, PaweÅ‚ Janik, Grzegorz Kajder, Jan Obrzut, Szymon Åšlipek, Szymon Cempa, Adrian Sobczyk, Krzysztof Seruga, Piotr RuchaÅ‚owski, Mateusz Kowalski, Franciszek WacÅ‚awiak, Igor LeÅ›niak-GÅ‚Ä…b, Krzysztof Kozik

AKS Rzeszów – EKS Skra BeÅ‚chatów 3:0

(25:10, 25:18, 25:16)

Sobota, 16 marca

AKS Rzeszów – SKPS Dunajec Nowy SÄ…cz godz. 10:00

SUKSS SuwaÅ‚ki – EKS Skra BeÅ‚chatów - godzinÄ™ po zakoÅ„czeniu pierwszego meczu