22.06.2024

Sumo. Suwalczanin Sebastian Staniszewski brązowym medalistą Mistrzostw Europy

W sobotę, 22 czerwca w Kwidzynie zostały rozegrane Mistrzostwo Europy do lat 15 w Sumo. W reprezentacji naszego kraju na te zawody znalazł się Sebastian Staniszewski z LMUKS Olimpik Suwałki.

Podopieczny trenera Andrzeja Koncewicza w kwietniu w suwalskiej hali OSiR zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Polski U15 w wadze do 52 kg, w maju w Kielcach zdobył Puchar Polski w tej samej kategorii i przypieczętował powołanie do kadry narodowej na ME, a po drodze, w Szubinie, wywalczył jeszcze brąz w Mistrzostwach Makroregionu.

W Kwidzynie, debiutujący w imprezie tej rangi Sebastian Staniszewski spisał się bardzo dobrze. Stoczył trzy pojedynki -  z Niemcem, Bułgarem i Ukraińcem, nieznacznie przegrał zaciętą walkę o finał, a w efekcie stanął na najniższym stopniu podium.

- Niezmiernie się cieszymy – relacjonuje Andrzej Koncewicz, trener LMUKS Olimpik Suwałki. – Sebastian, który właśnie ukończył VII klasę  w Szkole Podstawowej nr 2, w każdym tegorocznym starcie zdobywał medal. Robi stałe postępy, co potwierdził sukcesem w Mistrzostwach Europy.

W niedzielę w Kwidzynie o medale ME walczyć będą zawodnicy do lat 18.