01.06.2022

Sumo. Zuzanna Konopko zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski i przepustkę na Mistrzostwa Europy

Zuzanna Konopko, zawodniczka LMUKS Olimpik Suwałki (na zdjęciu pierwsza od prawej) zajęła 3. miejsce w kategorii do 70 kg w przeprowadzonych w Kwidzynie Mistrzostwach Polski w Sumo Kadetek.

W zawodach, w których rywalizowaÅ‚o 121 dziewczÄ…t w wieku 16 lat i mÅ‚odszych, podopieczna trenera Andrzeja Koncewicza wystartowaÅ‚a także w kategorii open, w której byÅ‚a piÄ…ta.

Także na 5. pozycji, w wadze do 65 kg, uplasowała się kolejna zawodniczka suwalskiego klubu, Oliwia Kaliszewska.

DziÄ™ki punktom za brÄ…zowy medal mistrzostw Polski oraz za wywalczone wczeÅ›niej zÅ‚oto w turnieju Pucharu Polski, Zuzanna Konopko zakwalifikowaÅ‚a siÄ™ do udziaÅ‚u w Mistrzostwach Europy w Sumo Kadetek, które zostanÄ… rozegrane w październiku w Rakvere w Estonii.

- Rakvere to szczęśliwe dla nas miasto – mówi Andrzej Koncewicz. – Cztery lata temu trzecie miejsce w Europie w swojej wadze wywalczyÅ‚a tam inna moja podopieczna, Julia Janowska - przypomina trener Olimpika SuwaÅ‚ki.