W piątek i sobotę (2,3 grudnia) na basenie Aquaparku obyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałki. W zawodach uczestniczyło 331 zawodników z 12 klubów województwa podlaskiego, w tym 112 zawodników Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpijczyk” w Suwałkach i jedna mieszkanka Suwałk startująca w barwach PTSS Sprawni Razem.
Mieszkańcy naszego miasta zdobyli 75 medali zajmując tym samym II miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Mistrzami Województwa Podlaskiego zostali:
- Dominika Burdyn (11 lat) – 100 m stylem motylkowym,
- Julia Gwaj (12 lat) – 200 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym,
- Amelia Ciszewska (13 lat) – 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem klasycznym,
- Aleksandra Domoradzka (13 lat) – 400 m stylem dowolnym, 100 m stylem grzbietowym, 100 m stylem zmiennym,
- Karolina Szyszko (13 lat) – 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem motylkowym,
- Apolonia Lubecka – Godlewska (14 lat) – 100 m stylem dowolnym,
- Filip Kosiński (12 lat) – 50 m stylem dowolnym, 200 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym,
- Paweł Milewski (13 lat) – 50 m stylem motylkowym,
- Michał Owsiejew (13 lat) – 400 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym,
- Arnold Plauszta (15 lat i starsi) – 200 m stylem dowolnym.
Wicemistrzami Województwa Podlaskiego zostali:
- Joanna Bobrowska (10 lat i młodsi) – 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym,
- Aleksandra Chmielewska (10 lat i młodsi) – 100 m stylem grzbietowym,
- Dominika Burdyn (11 lat) – 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem dowolnym,
- Julia Gwaj (12 lat) – 50 m stylem grzbietowym,
- Zuzanna Sztukowska (12 lat) – 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym,
- Natalia Żyła (12 lat) – 100 m stylem dowolnym,
- Anna Ostrowska (13 lat) – 100 m stylem motylkowym,
- Julia Piotrowicz (13 lat) – 50 m stylem klasycznym,
- Karolina Szyszko (13 lat) – 100 m stylem grzbietowym,
- Marcin Szmajda (11 lat) – 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem grzbietowym,
- Michał Owsiejew (13 lat) – 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym,
- Kamil Życzkowski (13 lat) – 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem grzbietowym,
- Kacper Borowski (14 lat) – 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem klasycznym,
- Barbara Bożena Błuś (15 lat i starsi) – 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym,
- Tomasz Jasionowski (15 lat i starsi) – 100 m stylem klasycznym,
- Arnold Plauszta (15 lat i starsi) – 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem grzbietowym.
III miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w pływaniu zajęli:
- Aleksandra Chmielewska (10 lat i młodsi) – 50 m stylem dowolnym,
- Martyna Węgrzynowicz (10 lat i młodsi) – 100 m stylem motylkowym,
- Zuzanna Żuk (10 lat i młodsi) – 100 m stylem grzbietowym,
- Julia Gwaj (12 lat) – 400 m stylem dowolnym,
- Natalia Żyła (12 lat) – 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym,
- Amelia Ciszewska (13 lat) – 200 m stylem dowolnym,
- Aleksandra Domoradzka (13 lat) – 50 m stylem grzbietowym,
- Anna Ostrowska (13 lat) – 50 m stylem motylkowym,
- Apolonia Lubecka – Godlewska (14 lat) – 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem motylkowym i 50 m stylem motylkowym,
- Aleksandra Barwicka (15 lat i starsi) – 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym,
- Zuzanna Ferenc (15 lat i starsi) – 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem grzbietowym,
- Mateusz Pietkiewicz (11 lat) – 100 m stylem grzbietowym,
- Patryk Truchan (11 lat) – 50 m stylem motylkowym,
- Emil Krystian Piotrowski (13 lat) – 100 m stylem dowolnym,
- Piotr Lenczewski (13 lat) – 200 m stylem dowolnym,
- Paweł Milewski (13 lat) – 50 m stylem klasycznym,
- Maciej Tumialis (13 lat) – 50 m stylem grzbietowym,
- Kamil Życzkowski (13 lat) – 400 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym,
- Tomasz Jasionowski (15 lat i starsi) -50 m stylem klasycznym,
- Arnold Plauszta (15 lat i starsi) – 50 m stylem dowolnym,
- Dominik Żyła (15 lat i starsi) – 400 m stylem dowolnym.
Angelika Koniecko – mieszkanka Suwałk startująca w barwach PTSS Sprawni Razem i rywalizująca w najsilniejszej kategorii wiekowej – 15 lat i starsi, zdobyła dwa srebrne medale – na dystansie 50 m i 100 m stylem grzbietowym.
W klasyfikacji końcowej w poszczególny kategoriach wiekowych miejsca 1-3 zajęli:
Filip Kosiński (12 lat) – 1 miejsce,
Julia Gwaj (12 lat) – 3 miejsce,
Aleksandra Domoradzka (13 lat) – 3 miejsce,
Arnold Plauszta (15 lat i starsi) – 3 miejsce.
- Start naszych zawodników uważamy za udany. Wszyscy godnie reprezentowali Klub, swoje szkoły, a przede wszystkim Miasto Suwałki – podsumowuje Aleksandra Gwaj.