11.11.2021

Suwalski Bieg Niepodległości. Patrioci i Mali Patrioci w akcji [zdjęcia]

Pięciokilometrową trasę Biegu Patriotów od startu na ulicy Kościuszki, blisko Pomnika Józefa Piłsudskiego do mety przy hali Suwałki Arena pokonało dzisiaj 192 zawodników z miast całego regionu.

Najmłodsi, wsród których liczna grupę stanowili uczniowie suwalskich szkół średnich, mają kilkanaście lat , a najstarsi, jak 140. na mecie Jan Zubkiewicz z Płaskiej (ur. 1947) i Jan Bagiński z Olecka (1945 r.) ponad 70 lat. Wśród biegaczy-amatorów nie zabrakło reprezentantów różnych klubów, specjalizujących się w innych dyscyplinach sportu.

Wśród mężczyzn rywalizację zdecydowanie, bo najgroźniejszych konkurentów wyprzedził o ponad minutę, wygrał 37-letni Jakub Ołowski z czasem 0:16:11.

Drugi na mecie, suwalczanin Tadeusz Walendykiewicz uzyskał 0:17:15. Trzeci był Daniel Bochenko - 0:17:36, tuż za podium uplasował się suwalski fizjoterapeuta Łukasz Drażba - 0:18:11, a czołową szóstkę uzupełniają Maciej Kurowski - 0:18:21 i Rafał Sokołowski 0:18:47.

Na 24. miejscu metę minęła najszybsza wsród kobiet 49-letnia Marzena Łaskowska - 0:21:04. Dwadzieścia sekund za nią finiszowały kolejne panie: 27. w klasyfikacji generalnej Emilia Kibitlewska  - 0:21:25, 28. Emilia Wołyniec - 0:21:28 oraz 29. Edyta Suchodolska - 0:21:29.

W Suwalskim Biegu Niepodległości liczył się przede wszystkim udział, wynik schodził na dalszy plan. Na 192. pozycji przybiegł 15-letni Mateusz Małyszko - 0:34:08.

Komplet wyników Suwalskiego Biegu Niepodległości znajdziesz TUTAJ

Ośrodek Sportu i Rekreacji, który od wielu lat organizuje Suwalski Bieg Niepodległości, nie zapomnial też o najmłodszych, którzy licznie pobiegli w rodzinnym Biegu Małych Patriotów.