Aż 224 zawodników z 9 klubów rywalizowało w Giżycku dnia w Giżycku w Turnieju Dzieci i Młodzieży o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Suwalski Klub Karate Kyokushin wystawił 40 zawodników, którzy wywalczyli 3. miejsce drużynowo oraz 25 medali indywidualnie.
Sędziami byli m.in. sensei Dariusz Anuszkiewicz i Michał Karpowicz, a opiekunami drużyny i sekundantami sensei Marcin Wasilewski oraz senpai Daniel Staniewicz i Jarosław Anzulewicz.
Oto lista suwalskich medalistów:
ZÅ‚oci:
Aleksandra Rybacka – 1 miejsce kategoria dziewczÄ…t rocznik 1999-2001 plus 55 kg
Piotr Barwicki – 1 miejsce kategoria chÅ‚opców rocznik 2002-2003 do 55 kg
Jolanta Płońska - 1 miejsce kategoria dziewcząt rocznik 2004-2005 + 50 kg
Tomasz KluczyÅ„ski – 1 miejsce kategoria chÅ‚opców rocznik 2004-2005 do 60 kg
Mateusz Karpowicz – 1 miejsce kategoria chÅ‚opców rocznik 2006-2007 do 30 kg
Srebrni:
Zuzanna Tomaszewska - 2 miejsce kategoria dziewczÄ…t rocznik 2008 do 40 kg
Lena Romanowska - 2 miejsce kategoria dziewczÄ…t rocznik 2008 + 40 kg
Michalina Ciszewska – 2 miejsce kategoria dziewczÄ…t rocznik 2006-2007 do 35 kg
Ada Anzulewicz – 2 miejsce kategoria dziewczÄ…t rocznik 2006-2007 plus 45 kg
Nikola Markow - 2 miejsce kategoria dziewczÄ…t rocznik 2002-2003 plus 55 kg
Aleksandra Mozerys – 2 miejsce kategoria dziewczÄ…t rocznik 1999-2001 plus 55 kg
Alex MichaÅ‚owski - 2 miejsce kategoria chÅ‚opców rocznik 2004-2005 do 45 kg
Krystian UÅ›cio – 2 miejsce kategoria chÅ‚opców rocznik 1999-2001 do 70 kg
Franciszek Kimszal – 2 miejsce kategoria chÅ‚opców 2008 do 30 kg
BrÄ…zowi
Sofia Venceviciute – 3 miejsce kategoria dziewczÄ…t rocznik 2006-2007 plus 45 kg
Julia Januszewicz – 3 miejsce kategoria dziewczÄ…t rocznik 2006-2007 do 40 kg
Anna SzymaÅ„ska – 3 miejsce kategoria dziewczÄ…t rocznik 2006-2007 do 40 kg
Dominika Karpowicz – 3 miejsce kategoria dziewczÄ…t rocznik 2004-2005 + 45 kg
Nina Sieczkowska - 3 miejsce kategoria dziewczÄ…t rocznik 2004-2005 do 50 kg
Aleksandra Górska – 3 miejsce kategoria dziewczÄ…t rocznik 1999-2001 plus 55 kg
Adrian Bugieda – 3 miejsce kategoria chÅ‚opców rocznik 2004-2005 do 45 kg
MiÅ‚osz KÅ‚oczko – 3 miejsce kategoria chÅ‚opców rocznik 2004-2005 +60 kg
Jakub Turowicz - 3 miejsce kategoria chÅ‚opców rocznik 2004-2005 +60 kg
Wiktor GrzybczyÅ„ski – 3 miejsce kategoria chÅ‚opców rocznik 2004-2005 do 50 kg
Lena Budkiewicz – 3 miejsce kategoria dziewczÄ…t rocznik 2006 – 2007 do 35 kg
Przed starszymi karatekami jeszcze trzy tegoroczne starty. Najlepszy obecnie suwalski mÅ‚odzieżowiec i senior, Damian BiÅ‚bak 7 grudnia wylatuje do Jekaterynburga na mistrzostwa Å›wiata w karate kontaktowym w Rosyjskiej Organizacji KWU. Do startu zakwalifikowano po jednym zawodniku z każdego kraju, Damian wystartuje w kategorii do 60 kg jako mistrz Polski seniorów.
W tÄ™ sobotÄ™ do WrocÅ‚awia na Puchar Polski jedzie szeÅ›cioro suwalczan. TydzieÅ„ później, 16 grudnia w Koszalinie piÄ™cioro reprezentantów suwalskiego klubu wystartuje w mistrzostwach Polski juniorów i mÅ‚odzieżowców.
ŹródÅ‚o: SKKK