25.02.2024

Trefl Gdańsk – Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Czekamy na taką sensację

Biało-Niebiescy przegrali piąty mecz z rzędu i spadli na 13. miejsce w tabeli. Wyprzedził ich Exact Sytems Norwid Częstochowa, który sensacyjnie wygrał w Rzeszowie z Asseco Resovią 3:1.

Jeżeli w poniedziaÅ‚ek GKS Katowice u siebie pokona Indykpol AZS Olsztyn, to zepchnie suwalski zespóÅ‚ na 14. pozycjÄ™, trzeciÄ… od koÅ„ca.

W tej kolejce w sobotÄ™ wygrywali goÅ›cie i mieliÅ›my nadziejÄ™, że tak samo bÄ™dzie w niedzielÄ™. Sensacja w Rzeszowie utwierdziÅ‚a nas w tym jeszcze bardziej. Beniaminek z CzÄ™stochowy przeÅ‚amaÅ‚ siÄ™ po siedmiu kolejnych porażkach, odniósÅ‚ zwyciÄ™stwo za 3 punkty nad czwartÄ… drużyna PlusLigi.

Niestety, kilka godzin później, Åšlepk Malow nie poszedÅ‚ w Å›lady nowicjusza. Tak jak w ostatnim meczu z BogdankÄ… LUK Lublin, podopiecznym  Dominika Kwapisiewicza wystarczyÅ‚o peÅ‚ni koncentracji tylko na jeden set.

Trener suwalskiej drużyny do wyjÅ›ciowej szóstki posÅ‚aÅ‚ Jakuba MacyrÄ™ i Zige Sterna. O ile nasz Å›rodkowy rozegraÅ‚ caÅ‚kiem niezÅ‚e spotkanie, a gdyby nie zepsute zagrywki, to ocenilibyÅ›my je na nawet dobre, to SÅ‚oweniec już w pierwszym secie zostaÅ‚ zmieniony przez Bartosza Firszta.

Po naszych bÅ‚Ä™dach w przyjÄ™ciu i na rozegraniu, gospodarze zaczÄ™li od 2:0, a potem dwukrotnie zwiÄ™kszyli przewagÄ™. BiaÅ‚o-Niebiescy, wÅ›ród których wyróżnial siÄ™ Bartosz Filipiak,  zdoÅ‚ali jeszcze zÅ‚apać kontakt na 9:10, ale GdaÅ„skie Lwy, na czele z Lukasem KampÄ…, Kewinem Sasakim i MikoÅ‚ajem  Sawickim odjechaÅ‚y na 19:11. Za Matiasa Sancheza wszedÅ‚ Maksim Buculjevć, za PawÅ‚a Halabe Bartosz Kaciczak, a Arkadiusz Å»akieta zluzowaÅ‚ Bartosza Filipiaka. Trefl miaÅ‚ setbola przy stanie 24:17, ale naszym rezerwowym udaÅ‚o siÄ™ jeszcze ugrać trzy punkty.

W drugim secie na boisko wróciÅ‚ Matias Sanchez, zostaÅ‚ na nim Bartosz Firszt. Po raz pierwszy w tym spotkaniu nasza drużyn objęła prowadzenie, nawiÄ…zaÅ‚a walkÄ™, z czasem zaczęła dyktować warunki. Twardy bój punkt za punkt trwaÅ‚ aż do stanu 19:19. Do tego remisu atakiem Å›rodkiem doprowadziÅ‚ Jakub Macyra, zaraz blokiem popisaÅ‚ siÄ™ Konrad Stajer, w nastÄ™pnej akcji gospodarze źle przyjÄ™li i zrobiÅ‚o siÄ™ 21:19 dla Åšlepska. Gracze Trefla zdoÅ‚ali jeszcze wyrównać na 22:22, ale potem zepsuli już 5.  W tym secie zagrywkÄ™. Jak należy serwować dwukrotnie pokazaÅ‚ im PaweÅ‚ Halaba, po jego zagrywkach miejscowi nie potrafili skutecznie zaatakować i set padÅ‚ Å‚upem BiaÅ‚o-Niebieskich - 25:22.

Niestety, na wiÄ™cej suwalskich siatkarzy nie byÅ‚o już stać, albo nie pozwolili im zawodnicy Trefla, którzy wrócili do dominacji w każdym elemencie gry. W naszym zespole posypaÅ‚o siÄ™ przyjÄ™cie, przez co trudno byÅ‚o  o szybki i skuteczny atak, a Å‚atwo o nadziewanie siÄ™ na blok. W trzecim secie podopieczni Dominika Kwapisiewicza podgonili z 5:9 ma 10:12, ale zaraz przegrywali już 12:19 i skoÅ„czyÅ‚o siÄ™ klÄ™ska 16:25.

W secie czwartym i ostatnim Åšlepsk Malow ugraÅ‚ tylko dwa punkty wiÄ™cej, wyjazd do GdaÅ„ska przyniósÅ‚ mu już 16. porażkÄ™ w sezonie.

SzansÄ™ na wyjÅ›cie z bessy BiaÅ‚o-Niebiescy bÄ™dÄ… mieli już w najbliższy czwartek o godz. 17:00 w SuwaÅ‚ki Arenie. PodejmÄ… SkrÄ™ BeÅ‚chatów, którÄ… w grudniu na wyjeździe pokonali 3:1. Fakt, że teraz to zupeÅ‚nie inna Skra, ale w czwartek dodatkowym atutem Åšlepska Malowu bÄ™dÄ… kibice.