28.01.2014

Trzeci zwycięski sparing Wigier [fotorelacja]

Suwalczanie w hali w Mariampolu pokonali 2:1 Concordię Elbląg. Obie bramki dla Wigier zdobył Karol Drągowski.

Pierwszy gol dla biaÅ‚o-niebieskich padÅ‚ w 12 minucie, kiedy tuż przed polem karnym sfaulowany zostaÅ‚ Piotr KarÅ‚owicz. PiÄ™knym strzaÅ‚em nad murem obroÅ„ców popisaÅ‚ siÄ™ DrÄ…gowski, który zmieÅ›ciÅ‚ piÅ‚kÄ™ przy samym lewym sÅ‚upku bramki Concordii. Suwalski stoper bÅ‚ysnÄ…Å‚ raz jeszcze w 66 minucie, kiedy po doÅ›rodkowaniu Bartosza Bujalskiego z rzutu rożnego uderzeniem gÅ‚owÄ… ponownie pokonaÅ‚ bramkarza z ElblÄ…ga.

Pięć minut wczeÅ›niej padÅ‚a bramka dla Concordii. PiÅ‚kÄ™ w Å›rodku pola straciÅ‚ Daniel MichaÅ‚owski. TrafiÅ‚a ona do Hectora, który popisaÅ‚ siÄ™ szybkim rajdem prawÄ… stronÄ… i dokÅ‚adnym podaniem do Raula, który bez przyjÄ™cia wpakowaÅ‚ jÄ… pod poprzeczkÄ™ bramki Karola Salika.

W zespole Concordii, która wiosnÄ… bÄ™dzie broniÅ‚a siÄ™ przed spadkiem z II ligi, zagraÅ‚o aż 14 nowych graczy, wÅ›ród nich siedmiu niezÅ‚ych technicznie Hiszpanów, dwóch JapoÅ„czyków i KameruÅ„czyk Song, brat wystÄ™pujÄ…cego w Barcelonie Aleksa. Prowadzony przez hiszpaÅ„skiego szkoleniowca zespóÅ‚ z ElblÄ…ga graÅ‚ szybkimi podaniami, pressingiem, ale nie stwarzaÅ‚ groźnych sytuacji. Bramkarz Wigier musiaÅ‚ interweniować po strzaÅ‚ach z dalszej odlegÅ‚oÅ›ci. W Å›rodku pola umiejÄ™tnie ataki elblążan przerywali Litwin Valentin Jeriomenko i Ukrainiec Sierhij Koziuberda.

- Nasze zÅ‚ożenie byÅ‚o takie, żeby najbliższy zawodnik atakowaÅ‚ piÅ‚kÄ™ i momentami to siÄ™ udawaÅ‚o – mówi Donatas Vencevicius, trener Wigier. – StaraliÅ›my siÄ™ jak najdÅ‚użej utrzymywać przy piÅ‚ce, stÄ…d mecz byÅ‚ bardzo szybki, ciekawy. BrakowaÅ‚o jeszcze skutecznoÅ›ci, ale w tym momencie przygotowaÅ„ ciężko trenujÄ…cy piÅ‚karze maja jeszcze „ciężkie nogi".

Na strzaÅ‚y z ostrego kÄ…ta, zamiast prób doÅ›rodkowaÅ„, decydowali siÄ™ David Makaradze i Bartosz Bujalski, dobrÄ… okazjÄ™ po podaniu PawÅ‚a Omilianowicza zmarnowaÅ‚ Jakub KamiÅ„ski. Groźny strzaÅ‚ gÅ‚owÄ… ponad poprzeczkÄ… oddaÅ‚ testowany w Wigrach Maciej Kurcewicz, 22-letni pomocnik Wissy Szczuczyn.

Kolejny mecz kontrolny biało-niebiescy zagrają w najbliższą sobotę, 1 lutego w Zambrowie. Ich przeciwnikiem będzie trzecioligowy Płomień Ełk.

Wigry SuwaÅ‚ki – Concordia ElblÄ…g 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 – DrÄ…gowski (12), 1:1 – Raul (61), 2:1 – DrÄ…gowski (66).

Wigry: Salik (65. Sobolewski) – Å»ebrowski (66. Romachów), Wenger, DrÄ…gowski, Pomian (66. KamiÅ„ski), Romachów (46. Bujalski), Jeriomenko (59. Atanacković), Koziuberda (66. Kurcewicz), KamiÅ„ski (46. Widejko), Makaradze (46. MichaÅ‚owski), KarÅ‚owicz (65. Omilianowicz).