06.07.2014

Trzecia dyskwalifikacja Sadłowskiego

Pech to, splot niesprzyjających okoliczności, czy fatalne, jak twierdzi jeden z Czytelników, przygotowanie słupków startowych na rozgrywanych w Dębicy Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu. Faktem jest, że po raz trzeci, za falstart, został zdyskwalifikowany suwalczanin Piotr Sadłowski. Tym razem w finale A wyścigu na 100 m dow., w którym wcześniej wygrał kwalifikacje, a na 50 m miał najlepszy międzyczas.

W trzecim dniu mistrzostw Piotrek wygrał eliminacje 100 m dow. z czasem 55.79 i był kandydatem, jeśli nie do złota to do jednego z trzech medali. Był ... Niestety. Ten start, podobnie jak piątkowe na 50 dow. i 100 motylkiem, zdaniem sędziów był ... falstartem. Już po piątkowych zmaganiach otrzymywaliśmy sygnały, że rzekome falstarty to nie błędy zawodników a wypadki, raczej wpadnięcia do wody w wyniku poślizgnięcia na śliskiej nawierzchni słupka startowego. Być może tak było i tym razem. Ale nie można wykluczyć też faktycznego falstartu Piotrka. Podbnie zresztą jak Pawła Filipkowskiego na100 m klas. Postaramy się wyjaśnić to po powrocie zawodników z Dębicy.

Pomimo tych trzech "poślizgów" na słupku Piotrek i tak zdobył medal - srebrny na 200 m zm.. I jest to jedyny medal wywalczony przez suwalczan w Dębicy. Szkoda, bo mogły być cztery.