Podczas minionego weekendu młodzi pływacy MUKS „Olimpijczyk” Suwałki zanotowali udane występy podczas dwóch imprez pływackich: Wieloboju Pływackim o Puchar Burmistrza Augustowa i Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.
Z Augustowa suwalscy pływacy przywieźli 34 medale: 7 złotych, 16 srebrnych i 11 brązowych.
Medale zdobywali:
W kategorii 10 lat:
Magdalena Brzozowska – srebro na 100 m stylem zmiennym i brąz na 50 m stylem grzbietowym,
Julia Domoradzka – złoto na 50 grzb. i 100 zm.
W kategorii 11 lat:
Joanna Bobrowska – srebro na 50 stylem motylkowym,
Aleksandra Chmielewska – brąz na 100 stylem dowolnym,
Martyna Węgrzynowicz – brąz na 100 grzb.
Michał Zieliński – srebro na 100 stylem klasycznym.
Sztafety: 4 x 50 m dowolnym w składzie Joanna Bobrowska, Aleksandra Chmielewska, Izabella Salwecka i Martyna Węgrzynowicz
oraz 4 x 50 m zmiennym w składzie Joanna Bobrowska, Izabella Salwecka, Martyna Węgrzynowicz i Zuzanna Żuk wywalczyły srebrne medale.
W kategorii 12 lat:
Mateusz Pietkiewicz – złoto na 100 grzb., srebro na 50 grzb. i brąz na 100 zm.,
Marcin Szmajda – złoto na 50 grzb., srebro na 100 grzb. i 100 dow. oraz brąz na 50 dow.,
Patryk Truchan – brąz na 50 motyl.
W kategorii 13 lat:
Julita Gerwel – srebro na 100 motyl. i brąz na 100 grzb.,
Filip Kosiński – złoto na 50 motyl. i 200 dow.,
Natalia Żyła – srebro na 50 motyl., 50 dow. i 100 zm., brąz na 100 i 200 dow.
W kategorii 14 lat:
Piotr Lenczewski – srebro na 100 dow.,
Julia Piotrowicz – złoto na 100 dow. i srebro na 50 klas.
W kategorii 15 lat:
Kacper Borowski: srebro na 50 klas.,
Apolonia Lubecka-Godlewska – brąz na 50 motyl. i 100 dow..
W kategorii 16 lat i starsi:
Zuzanna Piotrowicz – srebro na 100 dow.
Natomiast w gronie 500 zawodników z Polski, Litwy, Ukrainy i Rosji którzy na 50 metrowym basenie w Olsztynie rywalizowali w Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza było 21 zawodników suwalskiego Olimpijczyka, którzy przywieźli 31 medali – 12 złotych, 10 srebrnych i 9 brązowych.
Indywidualnie medale zdobywali:
W kategorii 12 lat:
Dominika Burdyn – złoto na 100 motyl., srebro na 50 motyl. i 400 dow.
W kategorii 13 latków:
Julia Gwaj – srebro na 100 grzb., brąz na 50 grzb. i 200 zm.,
Filip Kosiński – złoto na 50, 100 i 200 dow., 200 grzb. i 400 zm.,
Zuzanna Sztukowska – brąz na 200 klas.
W kategorii 14 latków:
Aleksandra Domoradzka – złoto na 100 grzb. i 400 zm., srebro na 50 i 200 grzb.,
Paweł Milewski – brąz na 50 motyl.,
Michał Owsiejew – złoto na 400 zm., 200 i 100 m klas., srebro na 200 zm. i brąz na 100 dow., Karolina Szyszko – złoto na 50 motyl., srebro na 100 grzb., 100 i 200 m motyl., brąz na 50 grzb.,
Kamil Życzkowski – srebro na 50 grzb. i brąz na 100 grzb..
W kategorii 16-18 lat:
Zuzanna Piotrowicz – brąz na 200 grzb.,
Arnold Plauszta – brąz na 100 grzb.
W klasyfikacji ogólnej Filip Kosiński w kategorii 13 latków zajął 1.miejsce. Natomiast w rywalizacji 38 zespołów, które wzięły udział w zawodach, MUKS „Olimpijczyk” zajął bardzo dobre 2. miejsce, ulegając jedynie gospodarzowi „Kormoranowi” Olsztyn.
Większość zawodników poprawiła swoje „życiówki”. Wszyscy mogą być zadowoleni ze swoich występów. 14-latkowie mogli przetestować 50 m basen w Olsztynie, na którym na początku lipca będą rywalizować na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 lat.
Powodzenia!
Joanna Gwaj