05.10.2024

Victoria Sulejówek – Wigry Suwałki 2:0. Koniec wspaniałej serii, podwójny żal [wyniki, tabela]

Sobota sypnęła niespodziankami w Betlic 3 Lidze. Tę przykrą sprawili swoim sympatykom Biało-Niebiescy. Na wyjeździe przegrali z przedostatnią dotąd ekipą z Sulejówka, ponieśli pierwsza porażkę w sezonie i oddali pozycję lidera Unii Skierniewice.

Szkoda, bo także przegrały plasujące się tuż za Wigrami rezerwy Legii Warszawa i Warta Sieradz. Zwycięstwo nad Victorią Sulejówek dawałoby podopiecznym Pawła Cimochowskiego 5-punktową przewagę nad tymi dwoma depczącymi im po piętach rywalami.

Od 13 kwietnia, po jedynym przegranym na szczeblu IV Ligi meczu z Warmią Grajewo, przez kolejne jedenaście kolejek poprzedniego sezonu, cztery mecze regionalnego Pucharu Polski, a także  zwycięstwo w rundzie wstępnej Pucharu Polski z drugoligowym Świtem Skolwin Szczecin i dziesięć kolejek Betclic 3 Ligi w roli beniaminka, suwalski zespół był drużyną, której nikt nie był w stanie pokonać.

Niestety w 11. Kolejce, mocno osłabieni brakiem kontuzjowanego Macieja Makuszewskiego i pauzującego za kartki Kacpra Głowickiego Biało - Niebiescy przegrali 0:2 z niżej notowanym zespołem z Sulejówka, skończyli tym samym wspaniałą serię bez porażki.

Zespół Pawła Cimochowskiego tylko przez tydzień nacieszył się pozycją lidera tabeli. Znów na szczyt wróciła drużyna Unii Skierniewice, która po golu w doliczonym czasie wygrała 2:1 z Bronią Radom.

Do meczu z Victorią Sulejówek zespół Wigier przystępował jako lider tabeli i zdecydowany faworyt do zwycięstwa. Gospodarze przed tym spotkaniem zajmowali przedostatnie miejsce z dorobkiem 9 punktów i nic przed meczem nie wskazywało, by byli w stanie pokonać tak mocno chwalony przez ostatnie tygodnie zespół Wigier.

Do wyjściowej jedenastki wrócili Bartosz Gużewski i Jakub Paszkowski, lewe skrzydło zajął Eryk Matus, a na prawej stronie pojawił się Łukasz Trąbka.

Brak Macieja Makuszewskiego i Kacpra Głowickiego, głównych motorów napędowych zespołu okazał się znaczący. Drużyna Wigier w Sulejówku sytuacji  stworzyła jak na lekarstwo i nie były one tak groźne, jak wypracowali sobie gospodarze. W pierwszej połowie strzał Kamila Zalewskiego i Patryka Bednarczyka z przed linii pola karnego pewnie wyłapał golkiper Jan Jankiewicz, a uderzenie Jakuba Paszkowskiego z dystansu tylko postraszyło gospodarzy.

W 33 minucie gracze ambitnie atakującego zespołu Victorii wyszli na prowadzenie. Podania na lewą stronę nie przeciął Michał Ozga, Łukasz Trąbka dał się ograć Jankowskiemu, który płasko dośrodkował w pole karne, a tam wślizgiem piłkę do bramki skierował Konrad Śliwka.

Błędy w obronie i brak koncentracji spowodowało, że Wigry musiały gonić wynik w drugiej odsłonie.

Na drugą połowę za Łukasza Trąbkę pojawił się Przemysław Modzelewski, chwilę później na placu pojawili Krzysztof Cudowski i Michał Mościcki, ale nie poprawiło to gry Biało - Niebieskich.

Na domiar złego kolejny raz odważnie zaatakowali gospodarze. Po stracie piłki na własnej połowie przez Wigry, dwójkową akcję przeprowadzili Konrad Śliwka i Konrad Rudnicki, po której ten drugi kąśliwie huknął z linii 16 metra w poprzeczkę bramki.

Kilkadziesiąt sekund później gospodarze cieszyli się z drugiego gola. Po dośrodkowaniu z lewej strony, na dalszym słupku zupełnie niepilnowany piłkę opanował Rudnicki i tym razem mocnym strzałem w długi róg już cieszył się z gola.

Wydawało się, że zespół Wigier ruszy do odrabiania strat, ale kilka minut później zespół osłabił Jakub Paszkowski. Młody wychowanek suwalskiego zespołu faulując na własnej połowie został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką i podopieczni Pawła Cimochowskiego mecz kończyli w dziesiątkę. Nie pomogło wprowadzenie na ostatni kwadrans gry kolejnego napastnika - Pawła Omilianowicza i suwalski zespół po raz pierwszy w sezonie schodził z boiska pokonany.

Oby porażka w Sulejówku była tylko wypadkiem przy pracy i podobnie jak sezon temu Wigry rozpoczną nową serię zwycięstw? Przekonamy się o tym już w najbliższy weekend, kiedy to w trzecioligowych derbach województwa  Wigry Suwałki podejmą na Zarzeczu ostatnia w tabeli Jagiellonię II Białystok.

Victoria Sulejówek - Wigry Suwałki 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Konrad Śliwka 33, 2:0 - Konrad Rudnicki 65.

Victoria: Jan Jankiewicz – Konrad Śliwka (71 Jan Dźwigała), Rafał Dębski, Konrad Rudnicki (78 Szymon Jonasz ), Dawid Papazjan (78 Jan Żelich), Maciej Wilanowski, Bartosz Janikowski, Sebastian Pindor (78 Maksymilian Korczak), Patryk Jurczyński, Stanisław Ławcewicz-Musialik, Kamil Wróbel.

Wigry: Mateusz Taudul - Michał Ozga, Pavlo Berezianskyi, Nataniel Wybraniec, Oskar Osipiuk (62 Michał Mościcki), Bartosz Gużewski, Eryk Matus, Jakub Paszkowski, Łukasz Trąbka (46 Przemysław Modzelewski), Patryk Bednarczyk (62 Krzysztof Cudowski), Kamil Zalewski (72 Paweł Omilianowicz).