28.03.2021

Wigry II Suwałki - Sparta Augustów 2:1. Drugoligowcy wsparli drużynę rezerw [zdjęcia]

W czwartoligowych derbach Suwalszczyzny czwarte od końca do tej pory w tabeli Wigry II Suwałki po zaciętej walce pokonały u siebie zajmującą ostatnie miejsce Spartę Augustów. Mecze klasy okręgowej zostały odwołane.

Oba gole dla Biało-Niebieskich zdobył Kacper Wełniak, który jeszcze 20 godzin wcześniej walczył we Wrocławiu przeciwko ekipie Śląska II w przegranym 0:3 spotkaniu eWinner 2 Ligi. Obok niego, z pierwszej drużyny wystąpili Jan Balawejder w bramce, Michał Ozga, Paweł Gierach i Dawid Liszka. Spotkaniu rozgrywanym na bocznym boisku stadionu przy ul. Zarzecze przyglądali się Dawid Szulczek, jego asystenci Karol Salik i Arkadiusz Szczerbowski i ich kilku podopiecznych z pierwszego zespołu.

Trener suwalskich rezerw, Mariusz Cieślukowski w swoim zespole ma kilku juniorów, ktorzy znajdują sie w szerokiej kadrze I zespołu. Są to: Christian Suski, Wojciech Łada, Jakub Kunicki.

W trenowanej przez Rafała Harasima, kiedyś piłkarza suwalskiej drużyny, Sparcie Augustów bramki strzeże 42-letni Andrzej Szyszko, były golkpier  Wigier, ekstraklasowych Petro i Orlenu Płock, Arki Gdynia czy Ruchu Chorzów. W niedzielę, dwukrotnie przed przerwą został pokonany przez Kacpra Wełniaka, a po zmianie stron kilkukrotnie nie pozwolił gospodarzom na podwyższenie wyniku.

W drugiej połowie kontaktowego gola dla Sparty zdobył Paweł Stasiński i augustowianie do końca ambitnie walczyli o remis. W ostatnich minutach kilka razy zmusili do interwencji Jana Balawejdera, ale bramkarz Wigier bronił bardzo pewnie.

Wigry II Suwałki - Sparta Augustów 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 - Kacper Wełniak 20, 2:0 - Kacper Wełniak, 2:1 - Paweł Stasiński 70.

Wigry II: Jana Balawejder - Christian Suski, Michał Ozga, Bartosz Gużewski (46. Tomasz Rytelewski), Wojciech Milewski, Wojciech Łada, Jakub Kunicki, Paweł Gierach, Kacper Wełniak, Jakub Krupiński, Sebastian Zackiewicz.

Sparta: Andrzej Szyszko - Dawid Parafinowicz, Paweł Sakowicz, Mateusz Niedźwiedzki, Kacper Sałata, Wojciech Bil, Stanislau Kamiński, Paweł Zaniewski, Rafał Szybajło, Paweł Stasiński, Paweł Krupiński.