27.07.2024

Wigry Suwałki - ŁKS 1926 Łomża i Wigry - Drukarz Warszawa po 0:1. Sparingowa sobota [zdjęcia]

W rozegranych w sobotę ostatnich sprawdzianach przed rozpoczęciem sezonu w III Lidze piłkarze suwalskich Wigier przegrali po 0:1 z ŁKS-em 1926 Łomża i Drukarzem Warszawa.

W pierwszym meczu kontrolnym zaplanowanym na godzinę 11:00 podopieczni trenera Pawła Cimochowskiego podejmowali ograny już w poprzednim sezonie na szczeblu 3 Ligi ŁKS Łomża (na zdjęciach). Szkoleniowcy Wigier w tym meczu postawili na jedenastkę najbardziej zbliżoną do tej, która ma powalczyć o pierwsze ligowe punkty już za tydzień.

W bramce całe spotkanie rozegrał zakontraktowany w ostatnich dniach Mateusz Taudul, w obronie u boku Berezianskyiego zagrali Nataniel Wybraniec, Michał Ozga i Eryk Matus, następnie Szymon Turczewski, Bartosz Gużewski, Kacper Głowicki, Maciej Makuszewski i napastnicy – Kamil Zalewski i Patryk Bednarczyk.

Pewność siebie, determinację, polot i zgranie było widoczne w drużynie z Łomży, z Kamilem Wengerem i Cezarym Sauczkiem, byłymi graczami suwalkiego klubu, która zdominowała Wigry szczególnie w pierwszym kwadransie. Później spotkanie się wyrównało i stało na naprawdę wysokim trzecioligowym poziomie.

Biało - Niebiescy mieli trzy dogodne okazje do zdobycia bramki w tym spotkaniu, ale niestety zabrakło skuteczności w polu karnym rywala. Jedynego gola w tym meczu goście zdobyli po szybkim kontrataku i strzałem z woleja Huberta Antkowiaka w 82 minucie.

W drugiej połowie od 60 minuty na placu gry pojawili się Filip Kozłowski i Jakub Paszkowski zmieniając Turczewskiego i Ozgę. W 70 minucie Krzysztof Cudowski zmienił Bednarczyka, Michał Mościcki Gużewskiego, za Kamila Zalewskiego wybiegł Dominion Otito. Przed końcowym gwizdkiem z powodu urazu plac gry musiał opuścić Mościcki, w jego miejsce mecz dokończył Kacper Rejterada.

W drugim tego dnia meczu towarzyskim przeciwko Drukarzowi Warszawa, który występuje w V lidze Grupy Mazowieckiej, na placu gry pojawili się zawodnicy testowani oraz ci, którzy przeciwko ŁKS Łomża zagrali krótko albo wcale.

Mimo dominacji suwalskiego zespołu, podobnie jak we wcześniejszym sprawdzianie zabrakło zimnej krwi przy wykorzystaniu nadarzających się okazji. Goście z Warszawy wykorzystując zamieszanie w polu karnym zdobyli bramkę do szatni w 45 minucie, jak się okazało to było jedyne trafienie w tym meczu.

- Mimo tych porażek z ŁKSem i Drukarzem, były to bardzo dobre mecze w naszym wykonaniu. Szczególnie mecz z Łomżą po za pierwszym kwadransem, w którym dominowali goście stał na równym i wysokim piłkarsko poziomie. Były to naprawdę wartościowe sparingi, dużo dobrych fragmentów gry i teraz szkoleniowcy będą mieli co analizować, by już na ten najbliższy ligowy mecz przygotować drużynę jak najlepiej - komentował pracowitą sobotę suwalskiego zespołu kierownik drużyny, były piłkarz Wigier Zbigniew Kowalewski.

Przypomnijmy, że już za tydzień Wigry Suwałki zainaugurują sezon w Betclic 3 Lidze. Na Zarzeczu zmierzą się w pierwszej kolejce z GKSem Wikielec.

Wigry Suwałki - ŁKS Łomża 0 : 1 (0:0)

Bramka: Hubert Antkowiak 82.

Wigry: Mateusz Taudul – Pavlo Berezianskyi, Nataniel Wybraniec, Szymon Turczewski (60 Filip Kozłowski), Michał Ozga (60 Jakub Paszkowski), Eryk Matus, Kacper Głowicki, Bartosz Gużewski (75 Michał Mościcki - (89 Kacper Rejterada), Maciej Makuszewski, Patryk Bednarczyk (70 Krzysztof Cudowski), Kamil Zalewski (75 Dominion Otito).

Wigry Suwałki - Drukarz Warszawa 0 : 1 (0:1)

Wigry - skład wyjściowy: Michał Dębski, Bartosz Sowulewski, Filip Kozłowski, Przemysław Modzelewski, Kacper Rejterada, Łukasz Trąbka, Jakub Paszkowski, zawodnik testowany, Kacper Babkowski, Krzysztof Cudowski, Paweł Omilianowicz.