16.05.2019

Wigry Suwałki - MOSP Białystok 2:2. Juniorzy starsi przeciwko rywalom i obojętności arbitra [foto]

Po czterech zwycięstwach z rzędu, Biało-Niebiescy w miniony weekend przegrali 1:2 z Pogonią w Łapach, a w środę u siebie w doliczonym czasie dali sobie odebrać wygraną rówieśnikom z Białegostoku.

Rozgrywany na głównej płycie Stadionu Miejskiego zaległy mecz 4. kolejki Ligi Wojewódzkiej suwalczanie zaczęli bardzo dobrze. Już w 8 minucie Łukasz Racis zachował zimną krew i w sytuacji sam na sam z bramkarzem wykończył świetną akcję swoich kolegów.

Gospodarze stwarzali kolejne sytuacje i ich dominacja znalazła odzwierciedlenie w 35 minucie, kiedy w bliźniaczej akcji do tej z początku spotkania, golkipera rywali pokonał Łukasz Karłowicz.

Bramkarz suwalskiej drużyny przez pierwsze 45 minut minut był praktycznie bezrobotny. Zawodnicy MOSP-u ewidentnie nastawili się na szybkie kontrataki, które na ich nieszczęście w większości zatrzymywały się na linii środkowej boiska.

Druga połowa, niestety, miała zupełnie inne, brutalne oblicze. Przyjezdni z Białegostoku zauważyli, że arbiter tego spotkania jest nadzwyczaj pobłażliwy i raz po raz nieprzepisowo zatrzymywali piłkarzy Wigier. Mimo że z każdą minutą zawodnicy gospodarzy częściej zwijali się z bólu po nad wyraz agresywnych przewinieniach niż operowali futbolówką, to sędzia nie był skory do napominania faulujących kartkami. Ta obojętność wobec rażących przewinień doprowadziła do frustracji zawodników Wigier, którzy nie przebierając w słowach wyrażali swoje niezadowolenie. Zbyt ekspresywnie swoje zdanie wyraził m.in. spisujący się dotychczas wyśmienicie bramkarz Krzysztof Sztukowski i już po spotkaniu został ukarany czerwoną kartką.

Rozkojarzeni, zdenerwowani suwalczanie zaczęli popełniać rażące błędy w obronie i zarówno w 71 minucie, jak i w jednej z ostatnich akcji meczu dali się zaskoczyć napastnikom MOSP-u.

Zawody zakończyły się podziałem punktów, jednak nadal to Wigry plasują się na najwyższej pozycji w tabeli z trzema oczkami przewagi nad MOSIR-em Grajewo.

W 7. kolejce biało-niebiescy wybiorą się do Wysokiego Mazowieckiego, by zmierzyć z się tamtejszym Ruchem.