31.05.2023

Wigry Suwałki – Czarni Czarna Białostocka 2:0. Powinno być dużo więcej goli [wideo i zdjęcia]

Czwarte w tabeli Wigry mierzyły się z czwartym od końca zespołem Czarnych i ta różnica była widoczna w ciągu całego meczu na stadionie przy ul. Zarzecze w Suwałkach.

Biało-Niebiescy wygrali siódmy z rzędu w ty roku mecz na własnym boisku i cieszy, że mimo braku kontuzjowanych stoperów Filipa Kozłowskiego i Jakuba Płoszkiewicza, których zastępowali Wojciech Milewski i Piotr Sowulewski, nie stracili bramki.

Sami mogli zdobyć dużo więcej goli. Od początku zepchnęli przyjezdnych do głębokiej defensywy, Bartosz Gużewski, Dawid Kalinowski i Łukasz Kubrak prostopadłymi podaniami lub dośrodkowaniami stwarzali Krzysztofowi Cudowskiemu i Pawłowi Fajkowskiemu dogodne okazje, ale aż przez 40 minut piłka nie chciała trafić do siatki Czarnych. Na przeszkodzie stawał słupek, dobrze blokujący obrońcy, a najczęściej bardzo dobrze dysponowany tego dnia bramkarz Dawid Krajewski, który raz po raz ratował zespół z Czarnej Białostockiej z olbrzymich tarapatów.

Suwalski zespół jakby za bardzo chciał, za nerwowo szukał najlepszego wykończenia akcji, ale w końcu się udało. Preludium nastąpiło w 40 minucie, kiedy w tylko jednej akcji Paweł Fajkowski z lewej strony pola karnego trafił w słupek, dobitka Krzysztofa Cudowskiego trafiła w bramkarza, a Łukasz Trąbka odbitą piłkę posłał nad poprzeczką. Minutę póxniej Mariusz Bucio podciągnął lewą stroną pola karnego i uderzył w krótki róg. Jego strzał odbił Dawid Krajewski, ale był już bezradny po dobitce z bliska Krzysztofa Cudowskiego.

Po zmianie stron podopieczni Pawła Cimochowskiego nadal atakowali, a grający w niskiej obronie przyjezdni zaczęli coraz odważniej szukać okazji do kontr. Pierwszy i to niecelny strzał na bramkę Wigier w 54 minucie oddał Maciej Luty, ale chwilę później Szymon Bienasz zmusił już Piotra Słowikowskiego do sporego wysiłku.

Niepokój o wynik zniknął w 72 minucie, kiedy Dawid Kalinowski dokładnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę wbiegającego na środek pola karnego Łukasza Kubraka, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans  bramkarzowi Czarnych.

Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło na więcej luzu w poczynaniach suwalskich piłkarzy. O efektowne zagrania starali się 17-letni Kacper Babkowski i Kacper Rejterda, po którego strzale głową bramkarz w ostatniej chwili zagarnął piłkę z linii. Podwyższyć wynik mógł jeszcze Bartosz Gużewski, ale piłkę po jego uderzeniu wybił z bramki jeden z obrońców.

W rozegranej w środe 31. Kolejce wygrały wszystkie drużyny z czołówki. W najbliższą niedzielę Wigry pojadą do Wasilkowa, by zemścić się za jesienną porażkę u siebie 3:5.