25.06.2023

Wigry Suwałki – Igloopol Dębica 1:3 i to goście awansowali do Centralnej Ligi Juniorów

Drużynie juniorów młodszych suwalskich Wigier nie udało się wziąć rewanżu za środową porażkę 1:2 w Dębicy. W niedzielę na własnym stadionie, w drugim spotkaniu barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów U17, przegrali z Igloopolem 1:3.

Podopieczni trenerów Tomasza Chmielewskiego i Dariusza Szmajdy mecz o historyczny awans przed wÅ‚asnÄ… publicznoÅ›cia zaczÄ™li z animuszem, ale szybko popeÅ‚nili katastrofalny w skutkach indywidualny bÅ‚Ä…d. Już w 4 minucie piÅ‚kÄ™ przy linii bocznej straciÅ‚ lewy obroÅ„ca.  Po prostopadÅ‚ym zagraniu trafila ona do wbiegajÄ…cego w nasze pole karne Fabiana Jasiaka, który mocnym strzaÅ‚em pokonaÅ‚ MichaÅ‚a DÄ™bskiego.

Nadzieje w serca biaÅ‚o-niebieskich wlaÅ‚ gol na 1:1, strzelony w 23 minucie z rzutu karnego, po tym, jak piÅ‚kÄ™ zatrzymaÅ‚ rÄ™kÄ… uczeÅ„ SzkóÅ‚ Mistrzostwa Sportowego Akademii Igloopol DÄ™bica.  Pewnym egzekutorem „11” okazaÅ‚ siÄ™ Kacper Babkowski, który uderzyÅ‚ pÅ‚asko tuż przy prawym sÅ‚upku.

Niestety, znowu szybko, zaraz po przerwie Wigry przegrywaÅ‚y 1:2. W 47 minucie rajdem w naszym polu karnym popisaÅ‚ siÄ™ Patryk Cyganowski, odegraÅ‚ do Dawida Adamskiego, który zostaÅ‚ sfaulowany przez suwalskich obroÅ„ców. BramkÄ™ dla Igloopolu z rzutu karnego zdobyÅ‚ Patryk Cyganowski – ten sam, który w Å›rodÄ™ wykorzystaÅ‚ aż dwie „11” przeciwko Wigrom.

NokautujÄ…cy cios goÅ›cie wyprowadzili w 57 minucie. Po rzucie z autu dla Wigier na wysokosci pola karnego Igloopolu, wyszli z kontrÄ…, której w sytuacji sam na sam nie zmarnowaÅ‚ Szymon Sok.

W tym momencie juniorzy Wigier potrzebowali do awansu aż 4 goli, walczyli ambitnie, ale nie udaÅ‚o siÄ™ im nawet zmniejszyć rozmiarów porażki.

Również dla Igloopolu gra w CLJ bÄ™dzie historycznym wydarzeniem, stÄ…d wielka radość przyjezdnych, którzy na Å›rodku boiska przy ul. Zarzecze zataÅ„czyli z radoÅ›ci i podrzucali w górÄ™ swojego trenera.

Wigry SuwaÅ‚ki – Igloopol DÄ™bica U17 1 : 3 (1:1)

Bramki: 0:1 – Fabian Jasiak 4, 1:1 – Kacper Babkowski 23-karny, 1:2 – Patryk Cyganowski 49-karny, 1:3 – Szymon Sok 57.

Wigry: MichaÅ‚ DÄ™bski – MichaÅ‚ Barszczewski, Jakub Konopko, Krzysztof Gajewski, Gabriel Gdak, Kacper Rejterada, Krystian Bobrowski, MichaÅ‚ Makowski, Jakub Buraczewski, Jacob Suprun, Kacper Babkowski

Pierwszy mecz: Igloopol – Wigry 2 : 1 (0:1)

Awans do CLJ U17: Igloopol Dębica