13.07.2024

Wigry Suwałki – Jagiellonia II Białystok 5:1. Są nowi gracze, błysnął Nataniel Wybraniec [zdjęcia]

W pierwszym letnim sparingu Wigry Suwałki, beniaminek Betclic 3 Ligi pokonały zasiedziałe w tej klasie rozgrywkowej rezerwy Jagiellonii Białystok. Podoba c się mogła zwłaszcza pierwsza połowa w wykonaniu drużyny Pawła Cimochowskiego.

Trener Biało-Niebieskich wystawił dwie różne „11”, które zagrały po 45 minut. Od początku wystąpił nowy bramkarz Mateusz Taudul, były zawodnik ekstraklasy cypryjskiej, który dwukrotnie uchronił swój zespół przed utrata gola. W defensywie grali byli jagiellończycy, którzy w przeszłości występowali już w Wigrach – Michał Ozga i Eryk Matus. Zobaczyliśmy też Patryka Bednarczyka ze Śląska II Wrocław, Dominiana Otito, który grał w II lidze austriackiej, Szymona Turczewskiego z MOSP Białystok i Nataniela Wybrańca.

Nataniel Wybraniec, w przeszłości piłkarz GKS Jastrzębie, a ostatnio Olimpii Zambrów zdobył bramki na 1:0 i 2:0, obie po rzutach rożnych, wykonywanych przez Macieja Makuszewskiego i Kacpra Glowickiego. Drugi gol, strzelony przez Wybrańca piętą w samo okienko, to „stadiony świata”.

Na 3:0, także po rzucie rożnym i zamieszaniu, strzałem z bliska pod poprzeczkę podwyższył jeszcze przed przerwą Michał Ozga.

Po zmianie stron dominowała prowadzona przez Tomasza Kulhawika drużyna rezerw Jagiellonii, ale to Wigry, w których zagrało kilku testowanych zawodników (Krzysztof Maślanka z Warty Gorzów Wlkp., Kajetan Grudniowski z Mragowii Mragowo), podwyższyły na 4:0. Autorem gola był Kamil Zalewski. Pod koniec białostoczanie zdobyli honorową bramkę, a na finiszu wynik na 5:1 ustalił testowany Junior Radziński z Chicago.

Następny mecz kontrolny Wigry rozegrają w środę na własnym boisku ze Zniczem Biała-Piska.

Tekst  fot. Wojciech Drażba

Wigry Suwałki – Jagiellonia II Białystok 5:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Nataniel Wybraniec 20, 2:0 - Nataniel Wybraniec 25, 3:0 -Michal Ozga 40, 4:0 - 75 Kamil Zalewski, 4:1 - 80, 5:1 - Junior Radziński 88

Wigry – I połowa: Mateusz Taudul – Pavlo Berezyanskyi, Michał Ozga, Eryk Matus, Nataniel Wybraniec, Kacper Głowicki, Maciej Makuszewski, Bartosz Gużewski, Patryk Bednarczyk, Dominian Otito, Szymon Turczewski

Wigry -  II połowa: Michał Dębski – Filip Kozłowski, Łukasz Trąbka, Przemysław Modzelewski, Kacper Rejterada, Oskar Osipiuk, Kamil Zalewski, Krzysztof Cudowski, Junior Radziński, Krzysztof Maślanka, Kajetan Grudniowski