24.07.2024

Wigry Suwałki – Rominta Gołdap 7:1. Widowisko z obu stron, suwalczanie w obu zespołach [zdjęcia]

Po wygranych z Jagiellonia II Białystok 5:1 i ze Zniczem Biała Piska 4:1, w trzecim sparingu suwalski trzecioligowiec znowu wysoko i po raz trzeci ze strata jednej bramki pokonał IV-ligową drużynę z Gołdapi.

Już o meczu ze Zniczem, w którym, łącznie z trenerem Przemysławem Łapińskim wystąpiło sześciu byłych zawodników Wigier, pisaliśmy że grali sami swoi. Nie inaczej było w tę środę.

Romintę, która poprzedni sezon IV ligi warmińsko-mazurskiej zakończyła na 4. miejscu prowadzi Adam Wyszyński, były defensor suwalskiej drużyny, pomocą dyryguje Krystian Słowicki, a w bramce bradzo dobrze sobie radzi 45-letni Andrzej Szyszko, wychowanek Wigier. Przed nim, w polu, grają kolejni suwalczanie: Piotr Sowulewski, Wojciech Milewski, Łukasz Kubrak i Piotr Fajkowski.

W meczu kontrolnym w Suwałkach Rominta nie zamierzała kurczowo się bronić, kibice obejrzeli otwarte spotkanie, niezłe widowisko. W tym tygodniu podopieczni Pawła Cimochowskiego trenują jeszcze bardzo ciężko, brakowało z ich strony szybkiego doskoku do rywali, którzy kontratakowali przy każdej okazji.

W pierwszej drużynie Wigier zadebiutował 17-letni Jakub Paszkowski, wychowanek, który ostatnie dwa sezony spędził w ekstraklasowej Warcie Poznań. Na ławce rezerwowych odpoczywał natomiast Kamil Zalewski.

Gospodarze zaatakowali od razu, już w pierwszej minucie prowadzili 1:0 po golu Eryka Matusa. Trzy kolejne bramki jeszcze przed przerwą zdobył, a więc ustrzelił klasycznego hat-tricka Krzysztof Cudowski. Najpierw po efektownym rajdzie piłkę wyłożył mu Maciej Makuszewski. Potem po  dośrodkowaniu z rogu Kacpra Głowickiego i przedłużeniu głową przez Nataniela Wybrańca, „Cudi” z bliska, także glową wpakował piłkę do siatki, a swojego trzeciego gola wbil gościom „do szatni”, tuz przed przerwą.

Po zmianie stron, z wyjściowego składu Wigier na boisku pozostali tylko Bartosz Gużewski oraz Krzysztof Cudowski, których w 65 minucie zmienili Jakub Guzewicz i Kacper Babkowski.  Nim doszło do tych zmian, padły aż cztery bramki.

W pierwszej minucie II połowy na 5:0 podwyższył Paweł Omilianowicz, a szósta bramke dla Wigier z rzutu karnego zdobył Szymon Turczewski. W 62 miinucie goście zdobyli honorowego gola, a cztery minuty później wynik na 6:1 ustalił zawodnik testowany w suwalskim zespole.

Kolejne dwa, ostatnie już sparingi, Wigry rozegrają na Zarzeczu w najbliższa sobotę, 27 lipca. O godz. 11:00 zapewne najsilniejszym składem podejmą III-ligowy ŁKS 1926 Łomża, a o godz. 14:30 zmierzą się z Drukarzem Warszawa.

Tekst i fot. Wojciech Drażba

Wigry Suwałki – Rominta Gołdap 7 : 1 (4:0)

Bramki 1:0 – Eryk Matus 1, 2:0 – Krzysztof Cudowski 14, 3:0 – Krzysztof Cudowski 19, 4:0 – Krzysztof Cudowski 41, 5:0 – Paweł Omilianowicz 46, 6:0 – Szymon Turczewski 52-karny, 6:1 – 62, 7:1 – zawodnik testowany 66.

Wigry - I połowa: Mateusz Taudul – Pavlo Berezyanskyi, Michal Ozga, Nataniel Wybraniec, Eryk Matus, Bartosz Gużewski, Jakub Paszkowski, Kacper Głowicki, Maciej Makuszewski, Krzysztof Cudowski, Patryk Bednarczyk.

Wigry – II połowa: Michał Dębski – Filip Kozłowski, Przemyslaw Modzelewski, Szymon Turczewski, Michał Mościcki, Łukasz Trąbka, Kacper Rejterada, zawodnik testowany, Bartosz Guzewski (65 Jakub Guzewicz), Krzysztof Cudowski (65 Kacper Babkowski), Paweł Omilianowicz