17.07.2024

Wigry Suwałki – Znicz Biała Piska 4:1. Sami swoi [zdjęcia]

Suwalski beniaminek Betclic 3. Ligi, po sobotnim zwycięstwie z Jagiellonią II Białystok 5:1, w swoim drugim sparingu niemal rónie wysoko pokonał w środę IV-ligowy Znicz Biała Piska. Całe spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy.

W odróżnieniu od meczu kontrolnego z rezerwami Jagi, trener Wigier Paweł Cimochowski nie miał do dyspozycji testowanych Dominiana Otito, Krzysztofa Maślanki, Juniora Radzińskiego i Kajetana Grudniowskiego. Trwają rozmowy dotyczące ich ewentualnego zatrudnienia.

Nie zagrał też narzekający na uraz Bartosz Gużewski. Na ostatnie 20 minut wbiegli za to na plac młodzi wychowankowie – Bruno Sowulewski, Kacper Babkowski, który wrócil z wypożyczenia do Sparty Augustów i Jakub Guzewicz.

Mecz ze Zniczem był spotkaniem starych dobrych znajomych. Można stwierdzić, że Wigry mierzyły się ze swoją filią. Trenerem drużyny z Białej Podlaskiej jest Przemysław Łapiński, były zawodnik Wigier, a grają w niej niedawni piłkarze suwalskiego klubu - bramkarz Mateusz Kąkolewski, stoper i kapitan Tomasz Porębski, Eduard Serbuł, Jakub Płoszkiewicz, Adrian Karankiewicz i Marcin Fiedorowicz.

Niemal przez cały czas, co widać na zdjęciach, gra toczyla się na połowie gości. Na początku dwie dobre okazje miał Maciej Makuszewski, ale jego strzały zostały zablokowane. Po kwadransie „Maku” cieszył się już z gola, zdobytego z rzutu karnego. Na 2:0 tuż przed końcem pierwszej połowy podwyższył Filip Kozłowski.

W przerwie trener Paweł Cimochowski dokonał pięciu zmian. Zaraz na początku drugiej części bramkę na 3:0, znowu z rzutu karnego strzelił Maciej Makuszewski, a czwartego gola dla Wigier już w 55 minucie po ładnej akcji zdobył rezerwowy Paweł Omilianowicz.

Honorowe trafienie dla Znicza w samej końcówce zaliczył Marcin Fiedorowicz, który w swoim stylu „objechał” odmłodzoną defensywę suwalskiej druzyny.

Kolejny sparing Wigry, znowu u siebie, zagrają za tydzień, w środę 24 lipca z Romintą Gołdap, a 27 lipca, w ostatnim meczu kontrolnym podejmą III-ligowy ŁKS 1926 Łomża.

Wigry Suwałki - Znicz Biała Piska 4 : 1 (2:0)

Bramki: 1:0 - Maciej Makuszewski 15-karny, 2:0 - Filip Kozłowski 43, 3:0 - Maciej Makuszewski 48-karny, 4:0 - Pawel Omilianowicz 55, 4:1 - Marcin Fiedorowicz 89.

Wigry: Mateusz Taudul (46 Jakub Kanclerz) - Filip Kozłowski (46 Przemysław Modzelewski), Pavlo Berezyanskyi (70 Bruno Sowulewski), Nataniel Wybraniec (46 Szymon Turczewski), Eryk Matus (70 Jakub Guzewicz), Oskar Osipiuk  (60 Nataniel Wybraniec), Kacper Rejterada (46 Michał Ozga), Kacper Głowicki, Maciej Makuszewski (70 Kacper Babkowski), Krzysztof Cudowski (46 Kamil Zalewski), Patryk Bednarczyk (46 Paweł Omilianowicz)