Blisko 200 młodych sportowców wystartowało hali OSiR w kończących VIII edycję Halowych Zawodów Lekkoatletycznych zaliczanych do Miejskiej Rywalizacji Sportowej 2017/2018. Impreza odbyła się w czterech rundach: 14.11; 05.12.2017 r. oraz 13.02; 13.03.2018 r.
W każdej z rund O Puchar Prezydenta Miasta Suwałk rywalizowało blisko 200 uczniów z 7 Szkół Podstawowych i 7 Szkół Gimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Suwałki. We współzawodnictwie sportowym uczestniczyły również Szkoły Podstawowe i Gimnazjalne z Sejn oraz gminy Suwałki: Szkoła Podstawowa w Poddubówku i Zespół Szkół w Przebrodzie.
Uczniowie rywalizowali w następujących dyscyplinach i kategoriach wiekowych:
szkoły podstawowe - dziewczęta i chłopcy (rocznik 2005 i młodsi) – biegi na 36 m i 36 m ppł., pięcioskok, skok wzwyż, rzut oszczepem halowym, rzut piłką lekarską oraz pchnięcie kulą.
gimnazja - dziewczęta i chłopcy (rocznik 2004 - 2003) – 36 m i 36 m ppł., pięcioskok, skok wzwyż oraz pchniecie kulą.
Zawody prowadzili licencjonowani arbitrzy Okręgowego Kolegium Sędziów Lekkiej Atletyki (POZLA). Sędzią głównym zawodów był Jarosław Jutkiewicz – trener Lekkoatletycznego Uczniowskiego Klubu Sportowego Hańcza Suwałki.
Organizatorami XVIII edycji Halowych Zawodów Lekkoatletycznych byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Urząd Miejski w Suwałkach, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Suwałkach oraz Lekkoatletyczny Uczniowski Klub Sportowy „Hańcza”.
Zwycięzcy IV zawodów:
Szkoły podstawowe
Dziewczęta młodsze:
bieg na 36 m – Oliwia Biziewska (SP 11) - 5.75
bieg na 36 m ppł.- Oliwia Biziewska (SP 11) - 6.82
pięcioskok - Oliwia Biziewska (SP 11) – 10,48 m
skok wzwyż – Patrycja Kamińska (SP 4) – 145 cm
pchnięcie kulą (2 kg) – Kornelia Nowikowska (SP 4) 9,58 m
rzut piłką lekarską 3 kg w tył nad głową – Weronika Stankiewicz (SP Sejny) – 10,67 m
rzut oszczepem halowym (400 g) – Maja Niewiarowska (SP 11) – 22,49
chłopcy młodsi:
bieg na 36 m – Rafał Kopko (SP 9) 5.53 sek
bieg na 36 m ppł.- Michał Żelazko (SP 11) – 6.89 sek.
pięcioskok – Jan Popławski (SP 6) – 11,82 m
skok wzwyż – Jeremi Dziemian (SP 6) – 135 cm
pchnięcie kulą (4 kg) – Kacper Ostrowski (SP 7) – 8,16 m
rzut piłką lekarską 3 kg w tył nad głową – Mateusz Żyliński (SP 4) – 10,90 m
rzut oszczepem halowym (500 g) – Mateusz Żyliński (SP 4) –28,55 m
Czołowa trójka w końcowej klasyfikacji indywidualnej:
Dziewczęta:
1. Oliwa Biziewska (SP 11) – 136 pkt.
2. Kornelia Nowikowska (SP 4) – 105 pkt.
3. Patrycja Kamińska (SP 4 ) – 104 pkt.
Chłopcy:
1. Rafał Kopko (SP 9) – 124 pkt.
2. Piotr Przeborowski (SP Sejny) – 99 pkt.
3. Mikołaj Ząbkiewicz (SP 11) – 93 pkt.
Klasyfikacja drużnowa
1. SP 11 – 579 pkt.
2. SP 4 – 492,5 pkt.
3. SP 6 – 318 pkt.
Zwycięzcy IV zawodów
Szkoły podstawowe i gimnazja
Dziewczęta starsze:
bieg na 36 m – Anna Kapla (SP 11) – 5.72 sek.
bieg na 36 m ppł. – Anna Kapla (SP 11) – 6.29 sek.
pięcioskok – Anna Kapla (SP 11) – 11,51 m
skok wzwyż – Weronika Bierdzio (SP 11) – 155 cm
pchnięcie kulą (3 kg) – Gabriela Butkiewicz (SP Sejny) – 9,17 m
Chłopcy
bieg na 36 m – Kacper Grygo (SP 2) – 5.08 sek.
bieg na 36 m ppł. – Kornel Rybacki (SP 11) – 6.14 sek.
pięcioskok – Miłosz Sobolewski (SP Poddubówek) – 13,35 m
skok wzwyż – Piotr Konopko (SP 4) – 165 cm
pchnięcie kulą (5 kg) – Adam Andrejczyk (SP Sejny) – 9,96 m
Czołowa trójka w końcowej klasyfikacji indywidualnej:
Dziewczęta:
1. Anna Kapla (SP 11) – 142 pkt.
2. Weronika Bierdzio (SP 11) – 113 pkt.
3. Julia Słabińska (ZS 2) – 108 pkt.
Chłopcy:
1. Patryk Makowski (SP 11) – 114 pkt.
2. Kornel Rybacki (SP 11) 105 pkt.
3. Adam Leśniewski (SP 4) – 87 pkt.
Klasyfikacja szkół:
1. SP 11 – 624,5 pkt.
2. SP 4 – 311 pkt.
3. ZS 2 – 288,5 pkt.
Michał Paruch