08.04.2013

Zabrakło zimnej głowy

Jak informowaliśmy w bezpośrednich relacjach po dwóch meczach pierwszej rundzie play-off rozgrywanej do trzech wygranych BBTS Bielsko-Biała prowadzi ze Ślepskiem Suwałki 2:0.

Bielszczanie byli gospodarzami i faworytami w rozegranych weekend meczach i nie zawiedli swoich kibiców. Åšlepsk walczyÅ‚. WygraÅ‚ dwa sety, a jednego przegraÅ‚ na przewagi 33:35.  To za maÅ‚o na doÅ›wiadczonego rywala, jakim sÄ… zawodnicy BBTS. Zdaniem Janusza BuÅ‚kowskiego, szkoleniowca Bielska-BiaÅ‚ej w decydujÄ…cych momentach suwalskiej drużynie zabrakÅ‚o zimnej gÅ‚owy.

Fotogaleria ze spotkań w Bielsku-Białej - TUTAJ

Zagraliśmy dobre trzy sety, ale w dwóch meczach, a w siatkówce do zwycięstwa potrzebne są trzy sety ale w jednym meczu. Szansa na przedłużenie nadziei na awans do półfinałów play-off dla suwalczan będzie już w sobotę, a jeśli wygrają dostaną drugą szansę w niedzielę (początek obu spotkań o 17.00). Przy remisie 2:2 piąty mecz 17.04. w Bielsku-Białej.

Niespodzianka w rywalizacji lidera po rundzie zasadniczej Czarnych Radom z ósmÄ… drużynÄ… KÄ™czaniem KÄ™ty. Po dwóch meczach w Radomiu stan rywalizacji 1:1. W pozostaÅ‚ych parach zarówno w play-off jak i w play-out po 2:0 dla gospodarzy pierwszych spotkaÅ„.

Trenerski dwugÅ‚os po meczach BBTS – Åšlepsk:

Janusz Bułkowski, trener BBTS:

SuwaÅ‚ki to waleczny, ale mÅ‚ody, powtórzÄ™ – mÅ‚ody  zespół. Gdyby Tomasz Wasilkowski miaÅ‚ jeszcze przynajmniej jednego czy dwóch doÅ›wiadczonych zawodników, jak jest u nas, jego zespoÅ‚owi nie zabrakÅ‚oby zimnej gÅ‚owy w decydujÄ…cych momentach. Jak sprawdza siÄ™   mieszanka doÅ›wiadczenia z mÅ‚odoÅ›ciÄ… , dobrana w odpowiednich proporcjach, widać na naszym przykÅ‚adzie. Åšlepsk dużo spotkaÅ„ przegrywaÅ‚ w koÅ„cówkach. W czterech meczach z nami pokazaÅ‚, że jest zespoÅ‚em, z którym nic nie dostaje siÄ™ za darmo, gra siÄ™ trudno, trzeba walczyć od koÅ„ca o każdÄ… piÅ‚kÄ™. WygrywaliÅ›my doÅ›wiadczeniem i takie sÄ… fakty. Teraz zagramy w SuwaÅ‚kach, na ciężkim terenie o czym Å›wiadczÄ… zaledwie dwie porażki Åšlepska u siebie. Na tym gorÄ…cym terenie musimy tam zagrać jeszcze lepiej niż u siebie. Z drugiej strony lubiÄ™ takie żyjÄ…ce hale, ale jeżeli daliÅ›my sobie radÄ™ w rundzie zasadniczej to i teraz nie stoimy na straconej pozycji. Jestem dobrej myÅ›li. Przed meczami jednak nie kalkulujÄ™, nie dopisujÄ™ punktów, bo siatkówka jest takÄ… grÄ…, w której jeden czy dwa bÅ‚Ä™dy mogÄ… odwrócić losy meczu,  zadecydować o koÅ„cowym wyniku. ChcielibyÅ›my jak najszybciej zakoÅ„czyć rywalizacjÄ™ ze Åšlepskiem, ale zdajemy sobie sprawÄ™, że Å‚atwo nie bÄ™dzie.

Tomasz Wasilkowski, trener Åšlepska:

Bielsko pokazaÅ‚o, że jest bardzo doÅ›wiadczonym zespoÅ‚em, potrafiÄ…cym grać równo niemal przez caÅ‚y mecz. Nam tej równej gry przez dÅ‚uższy okres zabrakÅ‚o. BBTS popeÅ‚niaÅ‚ bÅ‚Ä™dy, ale nie traciÅ‚ gÅ‚owy, graÅ‚ swoje. U nas jeden czy dwa bÅ‚Ä™dy pociÄ…gaÅ‚y za sobÄ… kolejne i stÄ…d nasze problemy.  Momentami, szkoda że tylko momentami, nawiÄ…zywaliÅ›my równÄ… walkÄ™. Zgadzam siÄ™ z opinia trenera BBTS, że brakuje nam doÅ›wiadczonych zawodników. Poza Wojtkiem Winnikiem i Mateuszem Leszczawskim pozostali majÄ… po 20 – 21 lat. MÅ‚odość ma swoje prawa, ale ma też minusy. WiedziaÅ‚em jakÄ… mam drużynÄ™, wiedziaÅ‚em że o play-offy walczyć bÄ™dziemy do ostatniego meczu i to siÄ™ nam udaÅ‚o. Teraz pewnych rzeczy już nie przeskoczymy. SÅ‚yszymy gÅ‚osy, że nasza drużyna jest poukÅ‚adana, na opracowane systemy, walczy, ale jeszcze w tym roku nie daÅ‚o to wyniku na miarÄ™ możliwoÅ›ci. Gdyby z kilkoma zmianami udaÅ‚o siÄ™ utrzymać ten zespół, to w nastÄ™pnym sezonie można byÅ‚oby powalczyć o coÅ› wiÄ™cej niż tylko miejsce w play-off. ChÅ‚opcy pokazujÄ… momentami, że stać ich na grÄ™ na bardzo wysokim poziomie, ale na stabilizacjÄ™ potrzeba czasu. Dwa sety w sobotÄ™ i pierwszy  w niedzielÄ™ pokazaÅ‚y ich perspektywiczne możliwoÅ›ci, że potrafimy grać. Czy nam to wystarczy, żeby wygrać z Bielskiem u siebie? Mam takÄ… nadziejÄ™. ChciaÅ‚bym 17 kwietnia wrócić do Bielska-BiaÅ‚ej i wierzÄ™ gÅ‚Ä™boko, że jest to jeszcze możliwe. ZnajÄ…c chÅ‚opców wierzÄ™, że w najbliższy weekend rzucÄ… na szalÄ™ wszystkie swoje umiejÄ™tnoÅ›ci, serca. Mam nadziejÄ™, że niesieni gorÄ…cym dopingiem kibiców zagramy dobrze i wygramy po trzy sety w każdym meczu, a nie trzy w dwóch, jak miaÅ‚o to miejsce w Bielsku. Nie mamy już nic do stracenia, poza wypadniÄ™ciem z gry o medale i premie dla czoÅ‚owej trójki. Dopóki piÅ‚ka w grze wszystko jeszcze zdarzyć siÄ™ może..