06.11.2017

Zapasy. Karolina Zakrzewska mistrzynią Polski młodziczek

14-letnia zawodniczka Olimpika Suwałki przeszła jak burza przez turniej rozegrany w Piotrkowie Trybunalskim. W kategorii do 62 kg wygrała wszystkie pięć pojedynków i wraz z trenerem Andrzejem Koncewiczem stanęła na najwyższym podium.

- FinaÅ‚owÄ… walkÄ™, w której Karolina pokonaÅ‚a 2:1 KingÄ™ GóreckÄ… z Gryfa Wojnowo, oglÄ…daÅ‚ selekcjoner reprezentacji Polski WÅ‚adysÅ‚aw Olejnik – opowiada Andrzej Koncewicz. – Moja podopieczna znajdzie siÄ™ w kadrze narodowej kadetek na 2018 rok.

Jak obliczyÅ‚ szkoleniowiec Olimpika, zÅ‚oto w Piotrkowie byÅ‚o 13. medalem jego zawodniczki w tym roku. Karolina Zakrzewska byÅ‚a m.in. pierwsza w  makroregionie w kategorii do 57 kg , a równie rewelacyjnie startowaÅ‚o w sumo. W tej dyscyplinie siÄ™gnęła po mistrzostwo Polski, a potem po brÄ…z mistrzostw Europy.

- Karolina zdobyÅ‚a już spore doÅ›wiadczenie – cieszy siÄ™ Andrzej Koncewicz. – Już nie tylko atakuje, ale potrafi umiejÄ™tnie siÄ™ bronić.

Trener ma nadziejÄ™, że Karolina pójdzie w lady Anny Urbanowicz, absolwentki   zapaÅ›niczej SzkoÅ‚y Mistrzostwa Sportowego i studentki w CheÅ‚mie, którÄ… wkrótce czeka wystÄ™p w mistrzostwach Å›wiata do lat 22.

Na mistrzostwach Polski mÅ‚odziczek w Piotrkowie startowaÅ‚a też kolejna podopieczna Andrzeja Koncewicza, Natalia Bielecka. W kategorii wagowej do 57 kg zawodniczka LMKS  Olimpik SuwaÅ‚ki zajęła 17. miejsce.