15.05.2017

Złoto i srebro żeglarzy w Pucharze Europy [zdjęcia]

Z trzema medalami złotym i dwoma srebrnym w kat. Open z Regat o Puchar Europy Centralnej w klasie CADET rozegranych na Zalewie Zegrzyńskim wróciły do domów dwie załogi UKŻ Grot Suwałki. W regatach rywalizowało 41 załóg z Polski, Czech i Niemiec.

Najlepsi okazali się Eryk i Kinga Martynko, którzy triumfowali nie tylko w kat. OPEN aler także wygrali kategorię MIX (załóg mieszanych). Na drugim miejscu w OPEN i pierwszym w kategorii KOBIET sklasyfikowana została załoga Julia Hościłowicz i Julia Kundzicz.

Trzecia suwalska załoga Amelia Piasecka i Michalina Hościłowicz zajęła 19. miejsce w kategorii OPEN i II miejsce w kategorii MŁODZIK (załóg do lat 14) - wśród 16 startujących załóg!

Puchar za II miejsce w klasyfikacji klubowej odebrał "odpowiedzialny" za sukcesy trener Paweł Cherubin.

Już niecałe trzy tygodnie dzielą kolejna imprezy - Puchar Prezydenta Suwałk w Starym Folwarku - od 2 do 4 czerwca na Wigrach będą walczyć CADETY, a 3 i 4 czerwca nieco młodsi żeglarze w klasie OPTYMIST.